Yüzdeki Sivilcelere Ne İyi Gelir? Sivilce için Faydalı Bitkiler

Yüzdeki sivilceler nasıl geçer

Sivilce için faydalı öneriler. Ciltteki  sivilcelerden kurtulma yöntemleri en iyi gelen ilaç, Yüzdeki sivilceleri ne geçirir hangi bitkiler iyi gelir?

Sivilceler neredeyse her genç kardeşimizin ortak sorunudur. Aşırı derece de sicilce sorunu yaşayan erkek yada bayan arkadaşlarımız için gün içerisinde uygulayabilecekleri hem başarılı hemde ekonomik bir kaç bitki ve çözüm yöntemi sunacağız. Ozguncel.com Doğa da bizler içibn var edilen bir çok besin maddesinin ilaç olarak kullanılmak gibi bir yeteneği de mevcut.
Peki nedir bu faydalı bitkiler ya da yöntemler? Ben bu sicilcelerden tamamen nasıl kurtulabilirim? Gün içerisinde nasıl bir tedavi uygularsam bu yüzümdeki siyah noktalar ve sivilceler geçer. Öncelikle şunu söylemek isteriz.

Ergenli Sivilceleri

Ergenlik çağındaki genç kardeşlerimi yüzlerini genel olarak düzenli olarak güvendikleri sabunlarla ya da kolonya pamukla temizleyebilirler, ciltteki yağ oranı bulunduğunuz yaşlarda aşırı üretilir ve ciltten gözeneklerle atılır bu da gün içerisinde fark etmediğiniz toz zerreciklerinin gözeneklerinize yapışmasından dolayı daha çabuk sivilcelenmeye neden olur. Ayrıca ben ergenlikten kurtuldum ama uzun zamandır sivilce sorunu yaşıyorum diyorsanız sıkıntınızın cevabı makalemizin devamında mevcut. Geçmiş olsun.

Bal

Sivilce ve akne tedavisi için en etkili yöntemlerden biri baldır. Yüz ve tüm vücudunuzda güvenle kullanabilirsiniz. Sivilce çıkacağını hissettiğiniz anda üzerine bolca bal sürün. Etrafa yayılmaması için üzerine yara bandı yapıştırın. Bu işlemi gece uyumadan önce yaparsanız daha verimli sonuç alırsınız.
Sivilce oluşumunu engellemek ve cilt sağlığınızı korumak için aşağıdaki planı uygulayabilirsiniz.

Sabah

Temizleme: Yağlı ciltlere özel temizleme jeli ya da kremi kullanın.
Nemlendirme: Cildinizin kurumasını önlemek için yağsız bir nemlendirici krem kullanın.
İlaç Tedavisi: Sivilce tedavisi için ilaç kullanıyorsanız kapatıcı özelliği olanları tercih edin.

Akşam

Temizleme: Yağlı ciltlere özel temizleme jeli ya da kremi kullanın.
Arındırma: Cildinizi derinlemesine temizlemek ve siyah noktaların oluşumunu önlemek için hafif peelingleri tercih edin. Peelingi hafif dokunuşlarla yüzünüze sürüp ılık suyla durulayın.
İlaç Tedavisi: Doktorunuzun kontrolünde kullandığınız ilacı uygulayın.

Sarımsak

Bir diş sarımsağı ortadan ikiye bölün. Günde bir ya da iki kez sivilcenin üzerine sürün. Sarımsak; anti bakteriyel özelliğiyle sahiptir. Mikropları öldürür ve sivilceleri iyileştirir.

Patates

Gece uyumadan önce bir dilim patatesi sivilcenin üzerine koyun. Düşmemesi için üzerine yara bandı yapıştırın. Sabah uyandığınızda sivilceniz büyük oranda iyileşmiş olacaktır. Cilt hücreleri geceleri yenilenir ve patatesin onarıcı içeriği sivilcelerin iyileşmesini sağlar.

Not: Unutmayın bu uygulamalar tedavi yöntemi olarak kullanılamaz. Yaşadığınız her türlü sağlık sorununuz için mutlaka uzman hekimlere başvurmanızı şiddetle öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum Yapılmış.

  1. Gülay dedi ki:

    her tarafımda sivilceler çıktı sırtımda kolumda kafamda önümde arkamda nasıl kurtulacağım bilmiyorum çok canım yanıyor.

  2. Murat dedi ki:

    sivilcelere ne iyi gelir, omuz sırt bölgesinde sivilcelenme sebepleri nelerdir. yüzde çıkan sivilcelerden kurtulma yöntemleri nelerdir?

17 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar