2015 Windows 7 8 Twitter Youtube Açılmıyor DNS Ayarları

Windows 7 8 Yasaklı Sitelere Giren DNS Ayarları (Resimli Anlatım) Youtube açılmıyor 2015 twitter açılmıyor. Youtube twitter giremiyorum ne yapmalıyım nasıl girilir? Windows xp twitter youtube giriş ayarları her türlü siteye giren dns ayarları nasıl yapılır? windows 7 Bütün yasaklı sitelere girme ayarı, Windows 8 dns ayarları ns ip değiştirme resimli anlatım kodları
Bir web sayfanız var ve teknik sorunlardan dolayı bir türlü girmek istediğiniz web sitenizi açamıyorsunuz. Sizlere bu konu hususunda bir alternatif sunmak istiyoruz. Teknik sorunlar nedeniyle bazen Türkiye tabanlı bazende dünyanın değişik yerlerinde bulunan web sitelerine giriş yaparken sorun yaşanmakta. Anlatımımızı dikkatle takip ettiğiniz taktirde sizde kendi sorunlarınızı basitçe çözebilirsiniz. Buyurun görelim.

Windows masa üstünde sağ alt köşede saatin yanındaki Ağ simgesine sağ tıklıyorsunuz ardından, alt resimdeki gibi Ağ ve Paylaşım merkezini aç seçeneğine tıklıyorsunuz.

Ardından bu gördüğünüz pencere tüm ağ ayarlarının yapılandırıldığı sayfa açılıyor. Oradan yerel ağ bağlantısı kısmına tıklıyorsunuz.

Ardından bu altta gördüğünüz yerel ağ seçenekleri penceresi açılıyor. Oradan Özellikler düğmesine tıklıyorsunuz.

Ardından bu yerel ağ ayarlarını ve protokol yapılandırabileceğiniz seçenek sekmesi açılıyor. Oradan altta işaretli olan “İnternet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine tıklıyorsunuz.

Ardından, alt resimdeki gibi otomatik yapılandırılmış olarak açılan DNS ayarlarını elle değiltirilecek şekilde işaretliyorsunuz. aktif olan sarı renkle işaretlenmiş olan kısma gördüğünüz dns rakamlarını giriyorsunuz ve kaydediyorsunuz.

Bütün işlem bu kadar eğer anlattıklarımızı harfiyen uyguladıysanız internete giremeyeceğiniz sayfa kalmadı demektir. Eğer windows 8 kullanıyorsanız aynı yöntemle dns yapılandırmasını değiltirebilirsiniz. tek fark Windows 8 iştetim sisteminin ingilizce olarak piyasaya sürülmesidir.

Kullanabileceğiniz Alternatif örnek DNS adresleri;

Google DNS    Open DNS;
8.8.8.8                208.67.222.222
8.8.4.4                208.67.220.220

Sponsorlu Bağlantılar

7 Yorum Yapılmış.

 1. Hatice dedi ki:

  Teşekkürler sayenizde facebook we twitter açılıyor. Yakında instagram ve dailymotion giriş yasaklandı. niye giremiyorum uyarılarını da almaya başlarız.

 2. sevdenur dedi ki:

  olmuyor omuyor olmuyor !!! yerel ağ bağlantısı nerde ya

 3. muser dedi ki:

  Teşekkür ederim. çok faydali bir paylaşım olmuş.

 4. 2015 en güncel dns ayarları yasaklı sitelere giriş.

 5. Mucize Ortam DNS dedi ki:

  Yasak Sitelere sitelere giriş DNS sorunu, her siteye giren dns, yasaklı sitelere nasıl girilir? ayrıntılar burada.

 6. gülten dedi ki:

  ben yaptım ama oyuna giremiyorum

14 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar