USB Flash Bellekten Windows 8 Kurma Resimli Videolu Anlatım

Flash Diskten Windows 8 Kurma Resimli Videolu Anlatım

Usb bellekten Windows 8 kurulumu, USB’den Windows 8 Nasıl Kurulur? Windows 8 nasıl

yüklenir? Ozguncel.com ailesi olarak tecrübelerimiz dahilinde kurulum işlemi süresince sizlere klavuzluk etmeye çalışacağız.

Öncelikle yapmanız gereken Microsoft’un resmi sitesinden http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/download-shop Windows 8 işletim sisteminin Türkçe iso formatında indirin. Tabi Windows 8 32-bit veya 64-bit versiyonlarından size uygun olanı indirin.

İndirdiğiniz Windows 8 işletim sisteminin kurulumu esnasında sizden istenecek seri numarasını bir yere not almayı unutmayın.

Flash bellek aracılığıyla kurulum yapmamızı sağlayacak olanMicrosoft Windows 7 USB/DVD Download tool  yazılımını indirin. Program Orjinal Windows 7 sürümü için geliştirilmiştir fakat Windows XP ve Windows 8 sürümü içinde destek sunmaktadır.Sözleşme kuşullarını kabul edin programın kurulumunu tamamlayın ve daha sonra kurmuş olduğunuz Windows 7 USB/DVD Download tool programını çalıştırın.

Açılan pencerede  Browse butonuna tıklatın ve indirdiğiniz Windows 8 ISO dosyasının konumunı seçerek açın.

Kurulumunu yapacağımız işletim sisteminin boyutu 2 GB’tan büyük olduğu için en az 4GB kapasiteli  bir USB belleğe gereksinim duyacağız. Windows 8 imaj dosyasını yüklediğimiz programda “Begin Copying” butonuna tıklatın.

Taktığınız disk listede görmüyorsa  veya birden fazla (Flash disk) USB bellek varsa listeden doğru olan USB belleği seçin ve daha sonra  kopyalama işlemini başlatın. Bu işlem sayesinde Windows 8 imajımız Usb Bellek üzerinden bootable kurulum özelliğine sahip olacak.

Flash diskteki tüm veriler silinerek formatlanıyor sonra Windows 8 ISO dosyası USB belleğe ayıklanarak kopyalanıyor.

Bootable USB device created successfully uyarısını gördüğünüzde işlem tamamlanmış demektir. Artık uygulama penceresini kapatabilirsiniz.

Artık yapmanız gereken elimizdeki  Windows 8 işletim sistemini kurmak için kurban olarak belirlediğiniz bilgisayarı yeniden başlatın,  BIOS menüsüne girin ve  Boot sıralamasında First 1. disk olarak USB Bellek (Flash disk) seçeneğini işaretleyip kaydedin tekrar bilgisayarınızı başlatın. Windows 8 Boot diskimizin yani hazırladığımız boot özellikli flash belleğin bilgisayara takılı olduğundan emin olun. Daha sonra kumanda sizde Windows 8 kurulumuna başlayabilirsiniz.

Alt kısımdaki video aracılığıyla kurulum işleminizi yapabilirsiniz. Videoyu tam ekran izlemek için FS Butonuna basın.

Windows 8 Nasıl Kurulur Videolu Anlatım izle

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. alper dedi ki:

    herşey çok güzel teşekkür ederimde neden Windows 8 işletim sistemini kurmak için kurban olan pcnizi yeniden .. demişsiniz ? 😀

14 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar