Türkiye Posta Kodu Kaç 2015 TR Uluslararası PK Nedir?

Dünya üzerinde bulunan her ülkenin sisteme dahil olmak adına tanınmasını gerektiren özel bir seri numarasına sahiptir. Bu numara sayesinde de uluslar arası kargo haberleşme gibi iletişim ve paylaşım işlemlerini yerine getirmektedir. Buna bu sistemin adına da uluslararası posta ve telefon kodları denilmektedir. Sisteme dahil olan bütün ülkeler ilkeler bu şekilde uluslararası adres gerektirecek bütün işlemleri tamamlarlar.

Tabihi daha derine inildiğinde içerisinde de her ülke içinde bulunan şehirlere göre de posta kodları ile tanımlanır ve bu şekilde işlem yapar. Ozguncel.com, Tüm ülke ve şehirlere ait posta kodları hakkında bilgi almak için ptt.gov.tr resmi internet adresi aracılığı ile öürenebilirsiniz. Ayrıca ptt resmi web sayfasında il ve ilçe kodlarını da öğrenebilirsiniz.

Türkiye’nin Posta Kodu olmadığı belirtilmektedir. Fakat Uluslararası Telefon Kodu bilmeyenler için yazımıza ekledik. Ayrıca olmadığı söylense de bazı kaynaklara göre alt kısmda belirtilen posta kodu sayesinde işlem yapılabilmektedir.  

turkiye-posta-kodu

Ekibimiz olarak daha sonraki konulaeımızda ülkemizde ve dünya ülkelerinde bulunan şehirlere ait posta kadlarını da sunacağız Türkiye’nin illeri, ilçelerine ait Posta Kodu bilgileri de dahil olmak üzere. İşte ihtiyacınız olan rakamlar.

Türkiye’nin Telefon Kodu: +90  – Türkiye’nin Posta Kodu: 38000

Sponsorlu Bağlantılar

11 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar