Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri 2012 Yılı Personel Alımı Faaliyetleri Merkezi, Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi sitesinde yapılan açıklamalar doğrultusunda sizlere personel alımı konusunda ayrıntılı bir yazı hazırladık. Başvurular için yapmanız gerekenler yazımızda mevcuttur ayrıntılı bilgi almak için sizlere verdiğimiz resmi sayfa adreslerini ziyaret edebilirsiniz. T.C. Devleti resmi alanda görevlendirmek üzre bir çok branşta personel alımı yapıyor.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı, araç sürücüsü, komando, tank nişancısı, veteriner, ilk yardım elemanı alacak KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE UZMAN ERBAŞ TEMİN EDİLECEKTİR 2012 YILI UZMAN ERBAŞ TEMİN FAALİYETİ BAŞVURU KILAVUZU

BİRİNCİ BÖLÜM GENEL BİLGİLER

1. Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli sınıflarındaki uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Temin en az lise ve dengi okul mezunu, hâlen askerlik hizmetini yapmakta olan veya başvuru tarihi itibarıyla terhisinden 3 yıl süre geçmemiş olan adaylar arasından TABLO-1’de belirtilen sınıf ve branşlarda yapılacaktır.

2. Yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olan adaylar, sınav notuna göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacaktır. Adaylar başarı puanı en yüksekten başlamak üzere başvuruda bulundukları branşa yerleştirilecektir. Yapılacak yerleştirme neticesinde boş kalan kontenjanlar, başvuru yaptığı branşta kontenjana giremeyen adaylardan isteğe bağlı olarak (online başvuru formunda ilgili bölümü evet olarak işaretleyenler veya mülakat sınavını müteakip başka branşa yerleştirilmeyi istediklerine dair dilekçeleri dolduranlar) başarı puanları esas alınarak idarenin uygun gördüğü kontenjanı boş kalan sınıf ve branşa yerleştirileceklerdir. Belirtilen esaslar dâhilinde yapılacak yerleştirmeyi müteakip bir yere yerleştirilemeyen adaylar olduğu takdirde, başarı notu en yüksekten başlayarak sıralanacak ve genel yedek olarak belirlenecektir. Genel yedek olarak belirlenen adaylar, sağlık nedeniyle elenen veya isteğinden vazgeçen asil adayların yerlerine yerleştirilecek, yoksa başarı puanı en yüksekten başlayarak sınıf farkı gözetmeksizin boşalan kontenjanlar tamamlanacaktır.

3. Temin faaliyeti TABLO-2’deki faaliyet takvimine göre icra edilecek, ön başvurular 10 Ocak 2012 tarihinden, 23 Mart 2012 saat 17.00’a kadar www.kkk.tsk.tr İnternet adresinden yapılacaktır.

4. Yazılı sınav; 15 Nisan 2012 saat 11.00’da Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Çorlu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Isparta, İskenderun, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kayseri, Malatya, Manisa, Osmaniye, Samsun, Sivas, Trabzon, Van ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (Girne)’de yapılacaktır. Adaylar, sınav merkezlerinin kapasitesine bağlı olarak ve tercihleri de dikkate alınarak idare tarafından belirlenecek farklı sınav merkezine planlanabilecektir.

5. Yazılı sınavda başarılı olan adayların Ön Sağlık, Fiziki Kabiliyet Yeterlilik Testleri (FKYT) 02 Mayıs-07 Haziran 2012 tarihleri arasında Zh.Brl.Okl. ve Eğt.Tüm.K.lığı Etimesgut-Ankara’da, mülakatları ise 03 Mayıs-08 Haziran 2012 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi K.lığı/Cebeci-Ankara’da icra edilecektir. Ayrıca şoför adayları 02 Mayıs-07 Haziran 2012 tarihleri arasında Ulaştırma, Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında (İzmir veya Alaşehir/Manisa’da) Psikoteknik Teste tabi tutulacaktır.

6. Kılavuzun tamamını okumadan online ön başvuru formunu doldurmayınız. Yapılan yanlışlıklardan doğacak sonuçların tümü adaya ait olacaktır.

TABLO–1 TEMİNİ YAPILACAK SINIFI BRANŞLAR Ulaşmak için tıklayınız…

TABLO–2 FAALİYET TAKVİMİ Ulaşmak için tıklayınız…

TABLO–3 BOY VE KİLO ORANLARI NOMOGRAMI Ulaşmak için tıklayınız…

TABLO–4 KOMANDO HARİCİNDEKİ UZMAN ERBAŞ FİZİKİ KABİLİYET YETERLİLİK TESTİ STANDARTLARI Ulaşmak için tıklayınız…

TABLO–5 KOMANDO UZMAN ERBAŞ FİZİKİ KABİLİYET YETERLİLİK TESTİ STANDARTLARI Ulaşmak için tıklayınız…

TABLO–6 NİTELİK BELGESİ VE NİTELİK BELGESİ KONTROL FORMU Ulaşmak için tıklayınız…

TABLO–7 FİZİKİ KABİLİYET YETERLİLİK TESTİ AÇIKLAMALARI Ulaşmak için tıklayınız…

ÇEVRİMİÇİ (ONLİNE) ÖN BAŞVURU FORMUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

 

Sponsorlu Bağlantılar
Kategori: Genel

22 Yorum Yapılmış.

 1. erhan diyor ki:

  ben askerligimi jandarma olarak tunceli cezaevi karakolunda yaptım tehis olalım 9 ay oldu vatanım için yaşıyorum bayragımı seviyorum kanı dökülen şehit kardeşlerimizin intikanını almak istitorum sözleşmeli erlige vatanım için katılmak istiyorum SAYGILARIMLA….

 2. burak diyor ki:

  ıyı gunler ben 29 05 1990 dogumlu 2011 subat ayında adana asker alma bolge baskanlıgından terhıs belgemı almıs bulunmaktayım sımdı uzman erbas olmak ıstıyorum bu konu hakkında yardımcı olmanızı rıca ederım sımdıden tesekkurler.

 3. hamit dargin diyor ki:

  uzman çavuş olmak istiyorum ama nasıl olur. Lütfen bana bilgi verin teşekkürler

 4. emre kuruahmetoğlu diyor ki:

  iyi günler 23 şubat 2010 ve24 mayıs 2012 tarihi arasında adana incirlik onuncu tanker üs komutanlığında makam sürücüsü olarak görevimi tamamladım ve savunma yazmadan ve vukuatsız hava uçak bakım albay komutanının makam sürücüsü olarak görevimi tamamladım liseyi dılardan okuyorum ve makam sürücüsü bonsevisim vardır ve bu vatana delikanlıca ölümüne hizmet için bu görevi almayı istiyorum şimdiden cevap için teşekkür ederim saygılarımla.

 5. Halil ibrahim YAVUZ diyor ki:

  Değerli arkadaşlarım daha evvel 2 yıl Uzm.Çvş olarak Hakkari de görev yaptım ve ayrılmak zorunda kalkdım şimdi bizler içinde bir geri dönüş imkanı var mı? bilgi verirseniz sevinirim,askerlik nasıl bir şey se bir türlü unutamadım ve daha sonra polis oldum polislik tende ayrıldım, tekrar Uzman çavuşluğa dönmek istiyorum,bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim,

 6. engin diyor ki:

  uzman erbaşlık ve şöför olarak başvuru yapmak istiyorum ama alımların yada nasıl başvurma konumunda bir bilgiye sahip değilim yardımcı olursanız sevinirim…

 7. emre diyor ki:

  uzman erbaş alımları ne zaman yapılacak bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar

 8. ÖZGÜR diyor ki:

  doğum tarihim 01.01.1988 askerliğimi Akseki J.Komd.Bl.K.lığında şöför ( yazıcı ) olarak yaptım 2 yıllık üniversite ( işletme ) mezunuyum kara şöför olarak jandarma uzaman çvş olmak istiyorum.2013 yılı uzman erbaş alımlarının ne zaman olduğu hakkında bilgi verirseniz sevbinirim. tl:0 531 573 92 XX

 9. mesut diyor ki:

  uzman jandarma, komando, piyade fark etmez görev görevdir uzman olmak istiyorum 053508321XX arayın nolur

 10. Ahmet diyor ki:

  admin yada diger arkadaslar sınav formu ne zaman acılıcakmıs bilen yada duyan varsa mesajla bildirrise sevinirim.

  • Ozguncel.com diyor ki:

   Ahmet bey, ilgili konu hususunda yetkili birimlerden şu an itibarıyla herhangi resmi bir açıklama yapılmamıştır. Bilgi verilmesi durumunda web sayfamızda sizler için yayınlanacaktır.

 11. mustafa bozkurt diyor ki:

  böyle her aroyanı uzmanlık yapıyorlarmı ? :)

 12. tugrul diyor ki:

  uzman olmak istiyorum tel 05444304XX ararsanız ssevinirim

 13. hakan sebetci diyor ki:

  beni ararsanız neden olmasın 053186761XX

  • hasan karadere diyor ki:

   ya arkadaşlar yok mu bı bılgıye sahıp olan bnm bu sınava gırmem lazım sıvılde yapıcak hıçbır mesleğim yok lutfen bana yardımcı olun.. beklıyorum..

 14. hasan karadere diyor ki:

  ya arkadaşlar bayadır bakıyorum ama bı türlü bulamaıyorum uzmn çavuşluk alımları ne zmn bana yaerdımcı olur musun yardımcı olursanz sevınrım.. 0544 276 62 XX telden de bana ulaşabılırsınız… belklııyorum..

 15. resul yiyen diyor ki:

  2013 uzman çavuşluk sınav başvuru tarihleri ne zaman

 16. yasin diyor ki:

  053898629xx

 17. yasin diyor ki:

  ne zamn uzman çvşluk sınavları başlıyor..

 18. yasin diyor ki:

  ne zaman uzman çvş alımları başlıyor..

 19. yavuz tezel diyor ki:

  ben yavuz doğum tarihi 1989 ben ararsaniz cok sevinirim telefon 05448508028

11 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)