Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar? Nasıl Temizlenir?

Duvardaki, deri koltuktaki Tükenmez yada kurşun Kalem Lekesi Nasıl Çıkar? Nasıl Temizlenir?

Tükenmez kalem, aslında adı gibi tükenmez değildir 🙂 sadece uçlu (kurşun) kalem gibi zırt pırt değiştirmek gerekmez. Tabi diğerinin ucu değiltirir ama leke bırakmaz, Bu kalemde zahmetsizce saatlerce yazı yazmamızı sağlar. Ama malese körtü olan namı iste bulaştığı zaman lekesinden kurtulmak. Makalemizin devamından çokca tercih ettiğimiz bu kolay bulunması ve rahat kullanımı ile günlük yaşamda en fazla kullanılan kalem olma özelliğini taşıyan bu icadın zahmetlerinden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız. Halılara, elbiselere el ve yüze bulaşan ve temizlenmesi sinir bozucu hal alan lekeleri nasıl çıkar? Buyurun inceleyelim

Bu sayfalarda yer alan tükenmez kalem lekesi çıkarma tavsiyelerini yalnızca emin olduğunuz kumaşlarda veya halılarda uygulayın.
Birden çok kumaş çeşidi kullanılmış narin giysiler için Dry Center Kuru Temizleme Servisi’nden, hassas elyaf çeşitlerinden üretilmiş veya özel boyalar içeren halılar için de Dry Center Halı Yıkama Servisi’nden hizmet alabilirsiniz.
Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Tükenmez kalem lekesi için daima en kısa sürede müdahale edin. Leke daha ıslak durumdayken müdahale edilmesi lekenin çıkarılmasına olumlu etki eder.
Tükenmez kalem sıvısı yoğunsa öncelikle beyaz ve temiz bir kuru bez veya kağıt havluya lekeyi emdirin.
Sonra bir kaşık ağartıcı içermeyen sıvı çamaşır deterjanı ve bir bardak suyla hazırladığınız karışımı temiz ve beyaz bir kağıt havlu veya beze emdirin ve bunlar yardımıyla lekeli olan noktayı ovmadan bastırarak tamponlayın.
Giysiyi talimatında belirtildiği gibi yıkayın. Halıyı da mümkün olan en az suyla durulayın.
Giysiyi havayla kuruması için asın. Halı üzerindeki nemi, kuru ve temiz bir pamuklu bez veya kağut havlu ile tamponlayarak alın.

Yapılan işlemler tükenmez kalem lekesi için etkili olmaz veya kalem lekesi tamamen çıkmazsa Dry Center’dan destek alabilirsiniz.
Saç spreyi, leke çıkarmak için etkili midir?

Saç spreyi ve su; bu lekeleri çıkarmada kullanılabilir, fakat böyle yaparak bir sorunu çözerken başka bir soruna davetiye çıkarabilirsiniz. Çünkü saç spreyi; alkol, reçineler ve lanolin gibi yağlar içerebilir.
Saç spreyindeki alkol, bilhassa ipek üzerinde renk bozulmasına neden olabilir; aynı şekilde, yağlar ve diğer terkip maddeleri başka lekelenmelere de yol açabilir.
İspirto, tükenmez kalem lekesi çıkarılır iken kullanılabilir mi?

İspirto kullanmak, giysiden ve halıdan kalem lekesi çıkarmak için bazı durumlarda başarılı olabilmektedir.
Bununla birlikte ispirtonun hem yanıcı hem de zararlı bir madde olmasından dolayı kullanımını tavsiye etmiyoruz.
Dry Center Uyarı

Bu sayfada, tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar? konusunda birçok uygulamada etkili olmuş leke çıkarma teknikleri yer almaktadır.
Umarız bu sorunlardan kurtulmanızda yardımcı olabilmişizdir.

Sponsorlu Bağlantılar

17 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar