“TC” İbaresi Kalkıyor mu? T. C. Yazısı Neden Kaldırılıyor?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

TC Yazısı Neden Kalkıyor?

T.C. Neden kaldırılıyor? TC yazısı neden silindi? Türkiye Cumhuriyeti harfleri neden yok? Evet değerli takipçilerimiz. Edindiğimiz habere göre ihtidar partisi AKP yönetimi yeni bir atılım daha gerçekleştirdi. Kürt Açılımı adıyla İmralı ile görüşmelere devam eden ve Eğitim alanında değişikliklere giden AK Parti teşkilatı son olarak yeni uygulamaya sokulması beklenen T.C. kelimelerini Devlet kurumlarından kaldırma kararı aldı. “Türkiye Cumhuriyeti” tanımının kısa tabiri olan “TC” artık devlet kurumlarında kullanılmayacak yazımızın devamında ilgili kelimelerin devlete ait kurumlardan iptalinin yazılı ve imzalı belgelerinin kopyalarına ulaşabilirsiniz.

tc ibaresi kaldirilamaz

Habere göre Sağlık Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti anlamına gelen T.C. ibaresi sağlık ocakları, aile sağlığı merkezleri, hastane, müdürlükler gibi sağlık kurumlarının resmi tabelalarından siliniyor.

Cumhuriyetçi Halk Partisi Amasya Milletvekili olan Ramis Topal tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine sorulan
Bakanlığınız bünyesinde olan Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının gönderdiği bu genelgede “T.C.” ibaresinin kaldırılmasının sebebi nedir?Türkiye Cumhuriyeti’nin hizmet konusunda en yaygın kurumu olan Sağlık Bakanlığının böyle bir uygulamaya gitmesi sizce doğru mudur? Bu uygulamayı düzeltmeyi düşünüyor musunuz?” sorusunun yanıtı ne olacak beklenmekte.

TC ibaresinin kaldırılma kararına ilişkin yazı şöyle;
tc-ibaresi

Buradan Facebook İsimlere TC ekleme Protestosu adlı yazımıza ulaşabilirsiniz. TC ibaresi kaldırılmalı mı? TC Kaldırılırsa ne faydası olacak? sizlerde yazımızla ilgili yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

“TC” İbaresi Kalkıyor mu? T. C. Yazısı Neden Kaldırılıyor?” üzerine 49 düşünce

 1. yakup

  REİS… İsimli yorum yazan T.C. vatandaşı. şu duruma geldik hala akp yönetiminin yaptığı haksızlıklara göz yumuyosunuz ya da takmışsınız at gözlüklerinizi Tayyip Erdoğan ne yaparsa doğrudur diyosunuz. Burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ ama burda bir arkadaşında dedğiği gibi ben Türküm demek suç oldu ama. neden mi ırkcılık oluyorum. Ben kürdüm diyebilirsin oz zaman ise sosyal ve hoşgörülü bir devlet oluyoruz onlara gelince. Yarın öbür gün çocuklarınız torunlarınız kimliğini benliğini kaybedecek hala körsünüz hala körsünüz. allah seni ve senin gibi düz mantıkları ıslah etsin!!!

  Yanıtla
 2. Davut Hamut

  Ey Millet araştırmadan imcelemeden bu yalanlara nasıl kanıyorsunuz şaşıyorum.Sizler sazan mısınız yahu..Böyle birşey olabilir mi?Bu kaçıncı hala akıllanmadınız..Genelge ekteymiş ben okudum genelgede böyle bir şey yok.Okuduğunuzu da anlamıyorsunuz.Bu kafayla bir şey olacağınız da yok zaten.

  Yanıtla
 3. emine güneş şahin

  bir kelimeye devrim yapan insanlar var memleket gitti gidiyor nette gezerseniz pkknın ülkesinide görürsünüz siz sadece facede T.C. ile yetinelim şehit annelerine soruldumu bebek katiliyle görüşüleceği onların fikri alındımı daha şehitlerin kanı bile soğumadı beyler bükemediği bileği öptü bu halkıda kurban etti.

  Yanıtla
 4. TC Atilla

  Ben Türk oğlu Türküm beğenmeyen bundan önceki çakma bakanlar gibi dönemini tamamlar gider. Kimler geldi kimler geçti! Hiç bir zaman yıkılmasını istemediğimiz Mustafa Kemal bile gitti ise bunlara söz düşmez! Gittikleri gibi herşey normale dönecek. Yada savaş çıkarsa Atatürk’ün Çanakkale’deki ASKERLERİ gibi savunuruz kanımızın son damlasına kadar. İsteyen şimdiden gitsin “ingiltereden sığınma hakkı” talep tesin TC TC kalacak.

  Yanıtla
 5. TC Cenk

  Hani nerde ibareleri kaldırırlar zaten Türklüğü değil :D merak etmeyin bunlarında dönemi bitecek. Koltuğa bir gün bay bay diyecekler. :)

  Yanıtla
 6. Cengiz

  Nedir bu protestonuz anlamiyorum bu ülkede adalet olmalı bölücülükle ne geçiyor elinize anlam kılamıyorum küçücük beyninizle çok büyük hayaller kuruyorsunuz acıyorum sizin gibilerine ;)

  Yanıtla
 7. TC Pelin

  Allah cezanızı versin sizin…dini alet edip kendinize milleti kandırarak yapmadığınız kalmadı bu ülkeye..burası Türkiye ve bu topraklarında yaşayan her insan Türk…çekemeyenler, hazmedemeyenler defolsun gitsin bu ülkeden…millet ayakta uyuyor resmen…. bir şeyler yapılması gerekiyor artık…içim acıyor yapılanlara…

  Yanıtla
  1. TC Rıfat

   Çok kişinin içi acıyor ama dizilerle,yarışmalarla,dağıtılan kömürlerle,yardımlarla milletimizi mışılll mışılll uyutuluyorr..Biraz gücü olan medya,iş adamları ise hep onların safında,biraz daha nemalanmak için…Biraz daha güçlenmek için…Muhalefet sesini kendisi bile duyamıyor..Zaten medya satılmış,muhalefetin tepkilerini,dikkat çektiği hususları gündeme getirmediği varken bir de muhalefet yeterince milletimizi bilgilendiremiyor becereksizliğinden…Ama hamdolsun ki biz ÜLKÜ erleri daha neslimiz kesilmedi..Bu iş çığrından çıkarsa,Osmanlı Tokatını vurmasını da biliriz !
   NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE !

   Yanıtla
 8. sinan

  T.C olsa ne olacak olmasa ne olacak sanki T.C kalkınca o sağlık ocağına gidemiyecen o hastahanede tedavi görmeyeceksiniz . ne kadar vatan severmişsiniz . türkiye bir cumhuriyettir ve cumhuriyet kalacak diye bir kaide yok. başkanlık olur kırallık olur yine gidersin hastahanene. cumhuriyet halk partisinin içi gidiyor. Cumhuriyet giderse partinin adı ne olur diye.

  Yanıtla
  1. Eren

   TC olsa ne olmasa ne ha? Vatansız ol sen. krallık olurmuş bir de, sen de her kralın soytarısı olursun, yada padişahlık olsun. Bugün kulluğunu yaptığınız adamlara bir ömür köle olursunuz. İyisi mi hiç birşey olma sen, zaten ne köy ne de kasaba olur ya bu kafayla

   Yanıtla
  2. TC Rıfat

   Senin vatanın Türkiye olmuş Yunanistan olmuş ne fark eder..
   Senin milletin Rum olmuş TÜRK olmuş ne fark eder…
   Neticede sağlık ocağına da gidebilirsin,hastane de tedavi de görebilirsin..

   Yanıtla
  3. kayhan

   SİZİN GİBİ KAFASIZLAR OLURSA KRALLIK DA OLUR ŞERİATTA SONRA SONUMUZ MISIR GİBİDE OLUR SURİYE GİBİDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ LAİK MODERN VE EŞİTLİK İLKESİNE DAYALI BİR REJİM OLAN CUMHURİYETLE YÖNETİLMEKTE VE ÖYLE DE KALACAK BUNU DEĞİŞTİRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ CANI KRALLIK İSTEYEN DEFOLUP GİTSİN.

   Yanıtla
  4. mert

   sinan nasıl bi insansın sen ya ne yalakasın senin yüzünden bu ülke batıyor adı değişiyor hiç yüzün kızarmıyormu hiç rahatsız olmuyormusun .

   Yanıtla
 9. Büşra

  Tc kalkarsa bastakiler de bu ülkeden gider. Türk milleti ayağa kalkar kolay mi öyle geldikleri gibi giderler.

  Yanıtla
 10. TC Elif

  TC yazısı kalkıyorsa Türkiye buna kayıtsız kalmaz! Eminim bu bir şekilde engellenecek ! Tepkimizi göstermeye devam edelim.

  Yanıtla
 11. Aysem

  İşte çok Akpciler varya ak particiler tayibin pesındekıler yavas yavas ulkemız elımızden gidiyor hadi şimdide savunun tayibi . NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE BİZ ÜLKEMİZİ SATMAYACAGIZ . M.KEMAL ATATÜRK OLSAYDI ADAMIN İÇİ KAN AĞALRDI ŞİMDİ KEMİKLERİ SIZLIYORDUR NE CANLA KANLA KURTARDIGI VATANINI BÖYLE PERPERİŞAN İÇİNDE İYİ Kİ GÖRMEDİ ! YAZIK.

  Yanıtla
  1. TÜRKİYE CUMHURİYETİ

   bende şuna eminim aysem; eyer şimdi bir savaş olsa tırnaklarına oje sürerken bu ülke kaybedilirdi…
   TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLİ SINIRLARI İÇİNDE,

   GEREKSİZ NE VARSA TEMİZLENECEKTİR…

   UNUTMA…!
   ATATÜRK ÜZÜM HOŞAFI KURU EKMEK VE İMAN İLE SAVAŞLARI KAZANMIŞTIR…

   AK PARTİ OLSUN NE OLURSA OLSUN.. ALLAH İYİ İŞ YAPANLARIN YANINDADIR..

   Yanıtla
 12. Vatan Sever

  Önce Gençliğe Hitabe’nın Kaldırılmak istenmesi sonrasında Bazı Valilik ve Kaymakamlık İnternet sitelerinden Atatürk’ün Fotoğraflarının kaldırılması vs vs.. Düşünüyorum da bu kişiler kalkıp kendi kimliklerinde ki “T.C” ibaresini sildirse ne olur?
  Zaten yakındır Bu tarz seylerle sık, sık karsılasmak.
  Hala susan T.C. Milletimize Böyle bir durum HAKTIR.!!!

  Yanıtla
 13. TC Hilal

  Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Dedem bu toprakların TC olarak kalması için bölücülere karşı savaştı. Ben dedemin torunuyum. Ben bu vatan için yeni Şehitler doğurmaya hazır bir anayım! Geldikleri gibi giderler (Mustafa Kemal Atatürk) Ne Mutlu Türk’üm diyene!

  Yanıtla
 14. TC ayşegül

  İsminin başına TC Koyarak tepki gösteren herkesi gönülden Tebrik ederim.
  Kimisi dalga geçer oturdupu yerden vatan kurtarıyor der , kimisi bordo klavyeliler der. Kimseye aldırış etmeyin. Sokağa dökülsek Terörist damgası yiyecegiz. Bu tepkiye karşı çıkanlar isminin başına OÇ Yazabilir.
  Sadece şunu demek istiyorum “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” <3 KİM NE DERSE DESİN İSTİYOSANIZ BİR TARAFLAFLARINIZI YIRTIN BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE ÖYLE KALACAK VATAN HAİNLERİDE İYİCENE ŞUNU KAFASINA SOKSUN.

  Yanıtla
 15. TC Nergis

  bu devletın beynı sulanmıs galıba nerden geldıgını nerde yasadıklarını ne sartlarla kuruldugunu unutuyolar galıba kac ınsanın kac bın askerın vatadasın bu topraklar ıcın doktugu yası kanı unutuyolar galıba unutmayın askerlerımızın TC ıcın doktugu kanları gözü yaslı anaları!!!

  Yanıtla
 16. TC sertan

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ ne şartlarda ne koşullarda kurulmuş.İktidar bunun hesabını verebilirmi.Halk buna neder?

  Yanıtla
  1. Nevzat Dağlı

   Kanla, canla, irfanla kuruldu cumhuriyet,
   Sildiğiniz T.C.’de şehit, gazi kanı var.
   Atatürk’ten armağan bulduğunuz hürriyet,
   Unutmayın bunların bir de hesap yanı var.
   Halk Ozanı Karamanlı Nevzat.

   Yanıtla
 17. Hakan

  Vay anasını be KOSKOCA TÜRKİYE CUMHURİYETİ siliniyor. 7-8 yılda bu hale geldik Türküm demek suç ırkçılık bölücülük oldu. Allah’ın sen duy sesimizi.i

  Yanıtla
  1. REİS

   HER ŞEYİ YANLIŞ ANLADINIZ..TC KİMLİKTEN FALAN KALKMIYO. SADECE SAĞLIK İLE İLGİLİ YERLERDEN KALKIYO. BEKLEYİP GÖRELİM SEBEBİ NE OLACAK. ORTALIĞI KALDIRAN KİŞİLERE İNANMAYIN.SABREDİN. ONLARA FIRSAT VERMEYELİM

   Yanıtla
   1. kadir

    evet ben de katılıyorum reis kardeş bu bir takım kışkırtma olabilir asıl sebebini lerleyen günlerde göreceğiz.

    Yanıtla
    1. Göktug

     Neden diyorsunuz da kardeşim nedenini bilmeden ayağa kalkıyorsunuz. dün de biçok şeyi bilmeden ayaklandınız hiç haklı cıkamadınız. her seye eylem eylem. ama sonra gercekleri duyunca oturuyorsunuz yerinize. çamur at izi kalsın…

    2. Suleyman

     Arkadaslar Siz Hala Uyuyun bunlar Bu Ulkeyi Haritadan Silmek Istiyor Ben Gercegi Biliyorum Babam Asker Bana Herseyi Anlatti TURKIYE Olmiycakmis Artik Bolge Isimlerine Gore Olucakmis Ornegin Trakya,Dogu,Ic Anadolu,VB.
     Siz Hala Uyuyun Saygilarimla NE MUTLU TURKUM DIYENE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   2. Gökhan

    aynen bende katılıyorum sana kardesım bu ulkedekı ınsanları bırbırıne karsı kıskırtmak ısteyen cok kısı var.. sabredın kanmayın bu oyunlara

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>