Sınava Girerken Okunacak Dualar Türkçe Anlamları Dinle

Sınavdan önce Hangi Dua Okunur?

Sınavda Başarılı olmak için hangi dua okunur adı anlamı,? Bu gün sınav var hangi duayı okumalıyım? 24 Mart 2013 YGS yapılıyor. Tüm adaylara Allahtan zihin açıklığı vermesini temenni ediyoruz. Umuyoruz ki Hepiniz 24.03.2013 YGS sınavını başarılı ve kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Bu gün yapılacak olan pa YGS’ye girecek adaylara sınavda başarılı olmaları için okunması gereken duaları sunmak istedik. YGS 2013 sınav yorumlarınızı yazımızın sonundan paylaşabilirsiniz. YGS 2013 Sonuçları ne zaman açıklanacak 2013 YGS Sonuçlarını da sizler için ekleyeceğiz.

Sınava girerken yada girmeden önce okunacak dua:

“Ya men leccemel mütekebbirine bi licami azametihi selliim Sellim ya Hafız”
Sınav sabahı 70 defa Salat-ı Nariye okunur.sinava girerken okunan dua

“Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat.

[Arapça metinde “ehvâl” kelimesi, “ahvâl” olarak dizilmiş; doğrusu burada yazıldığı gibi “ehvâl”dir. Düzeltir özür dileriz.]

Ve takdıy lenâa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve Ozguncel.com terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. Inneke alâa külli sey’in kadiyr.”

Türkçe Mânâsı:

“Allâh’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kaadirsin.”

Sınava girmeden önce de 7 defa okuyup dua eden kimse meleklerin ve ruhanilerin desteğini alır,onların ilhamıyla doğruyu bulur.

“Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî” ayeti kerimesini 11 defa imtihana kimse sorulara çok kolay cevap verir.

Nihat Hatipoğlu için Okunması Gereken Dua Dinle

2013 YGS Sınavdan önce okunması gereken dualar, sınav için hangi duayı okumak hayırlıdır? adlı konumuzla ilgili düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. özlem sert 68 aksaray dedi ki:

    çok güzel inşallah bu dua işime yarar

18 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar