Servet Tazegül Kimdir Vikipedi Resimleri Hayatı Yaşı Boyu Nereli

Servet Tazegül Biyografi

Servet Tazegül Resimleri Servet Tazegül Hayatı kaç yaşında, boyu kaç, nereli? gibi sorularınızı yanıtlamay çalışacağız. Servet Tazegül  26 Eylül 1988 yılında Almanya’da doğmuştur. Türk Asıllı tekvandocu Londra Olimiyatlarında Türkiye’yi temsil etti ve altın madalya kazandı. Almanya’nın Nürnberg şehrinde doğup büyüyen 24 yaşındaki genç sporcumuz Milli sporcumuz, Olimpiyat şampiyonu ve Avrupa şampiyonu Türk tekvandocudur. Ailesi  Kars’ın Akyaka ilçesinden yıllar önce güçmen olarak Almanya’ya yerleşen bir ailenin çocuğudur. Geçtiğimiz sene 68 küloda dövüşerek Dünya şampiyonu olmuştur. Ayrıca başarısı sonucunda 2012 yılı turnuvalarının en başarılı ve değerli sporcusu ünvanını kazanmıştır.

1.68 boyundaki Servet Tazegül, 2008 yılında düzenlenen Pekin Olimpiyatları‘nda da yine ülkemizi teksil ederek erkekler 68 kg tekvando bronz madalya için dövüştüğü Perulu rakibi Peter Lopez’i eleyerek Olimpiyat üçüncüsü olma unvanını kazanmıştır ve bronz madalya almıştır. Başarılarına yenisini katmayı hedefleyen Servet, Bu sene de büyük bir çaba göstererek yoluna kaldığı yerden devam etmektedir. Başarısı da büyüktür. 2012 Londra Olimpiyatları’nda ise aynı kategoride İran’lı Mohammad Bagheri Motamed’ı 6-5 yenerek altın madalyanın sahibi olmuştur.

Servet Tazegül Resimleri Fotoğrafları Görselleri

 

Servet Tazegül 2012 Londra Olimpiyat Videosu izle

Milli Sporcumuz Servet Tazegül hakkındaki düşüncelerinizi sorularınızı ve tebriklerinizi alt kısımdaki yorum bölümünden izleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum Yapılmış.

  1. berke dedi ki:

    srvet tazegül sen çok yaşa

  2. sera dedi ki:

    niye uzun acaba

13 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar