Serenay Sarıkaya Kimdir? Resimleri Fotoğrafları Hayatı Biyografisi

Serenay Sarıkaya Kimdir? Serenay Sarıkaya resimleri, hayatı, biyografisi

Serenay Sarıkaya (Miss Turkey 2010) Türkiye güzelik yarışması ikincisi olarak adını duyurmuştu. Düzgün fiziği ve tahrik edici tavırlarıyla Türk erkeklerini etkilemeyi başaran bu güzel. Kısa sürede bu potansiyelini dizilerde aldığı cüretkar, cesur rollerle değerlendirdi. Ucuz olması soyunmaya meraklı olması parayı sevmesi ve ayrıca verdiği Serenay Sarıkaya frikikleriyle tercih edilen isim olmaya devam ediyor. Adanalı, ve Lale Devri dizileriyle adını daha çok duyurmayı başaran Serenay Sarıkaya, bu aralar sızan bilgilere göre başarılı dizi Adını Feriha Koydum’da Hazal Kaya’nın rolü olan Feriha’yı canlandıracak. Hazal Kaya’nın dizideki rolü sözleşme gereği bitiyor.
Güzel Oyuncu 1 Temmuz 1991 Antalya doğumludur. Eğitimine Antalya Saime Salih Konca Lisesi’de başlayan ve liseden sonra önce güzellik yarışmasına sonra da dizi hayatına atılan başarılı isim hayatına bu şekilde devam etmekte. Üniversite eğitimi alır mı bilmiyoruz..
Aslen Ankara’lı bir ailenin kızı olan Serenay Sarıkaya Şereflikoçhisar ilçesi nüfusuna kayıtlıdır. Serenay Sarıkaya ayrıca Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen gençler güzellik yarışmasında da Türkiye’yi temsil etmiştir. Latin Dansları ve şarkılarını söylemekte başarılı olan Avrupa genç güzellerde dördüncü olmuştur ve Em Özel Jüri ödülünü kazanmıştır. Bu sıralar 2012 yapımı Leyla’nın evi isimli dizide Damla karakterini canlandırmaktadır.

Serenay Sarıkaya Hayatı
Memleketi : Ankara
Doğum tarihi: 1 Temmuz 1991
Doğum yeri: Antalya
Boyu:1.71
Yaşı: 19
Eğitimi: Lise
Mesleği: Profesyonel Manken, Oyuncu
Vücut ölcüleri: 91-63:90
Hobileri : Gece hayatı, alkol, sigara, gezmek, spor yapmak, facebook, internet

Filmografi / Oynadığı diziler / Roller

Diziler
Leyla’nın Evi (Damla) (2012)
Lale Devri (Yeşim) (2010)
Adanalı (Sofia) (2008)
Peri Masalı (Talya) (2008)
Limon Ağacı (Peri) (2008)

Filmler

Plajda (2008) (Aslı)
Paramparça Aşklar (2008)
Şaşkın

Serenay Sarıkaya Resimleri, Fotoğrafları, Görseller


Sponsorlu Bağlantılar

12 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar