Sedat Peker Serbest Kaldı Özgeçmişi Hayatı Biyografisi

Sedat Peker Biyografi 

Sedat Peker doğum tarihi 26 Haziran 1971 yılıdır. Doğum yeri Sakarya‘dır. Türkiye’nin en çok tanınan madya liderlerinden biridir yada diğer bir deyimle Mafya Babası. Kanuni adı ile is organize suç örgütü lideridir. Yazımızın devamında merak ettiğiniz tüm bilgiler Vikipedi özgün ansiklopedisi‘nden temin edilmiştir. Ozguncel.com ailesi olarak bizlerde ilerleyen zamanlarda derlediğimiz güncel bilgileri ayrıca sizler için yayınlamaya çalışacağız.

Sedat Peker bir çok defa ceza evine girmiş ve tahliye olmuştur. İşlediği suçlar da; çek-senet tahsilatı, adam kaçırma, Oto hırsızlığı, Cürüm işlemek niyetiyle teşekkül oluşturma, adam yaralamak, cezaevi’nde talimatla suça azmettirmek, kurşunlatma, şahıslardan haraç toplama, cezaevi’nde yaralama şeklindedir.

Rizeli bir aileden gelen Sakarya doğumlu olup uzun süre Almanya‘da yaşayan Peker, Turancı olduğunu dile getirmektedir. Kadıköy İntaş Lisesi mezunudur.

Peker Turancı bir site de kurmuş ve bu site ile Turan dünyasına ulaşılarak Türk Birliğine katkı sağlanılacağını dile getirmiştir. 1990 yılında T. Bülent Kılıç ile kurduğu bir oto firmasının servisinin dolandırılmasından ve ortağından ayrıldıktan sonra yasadışı örgüt kurarak bir çok suça karışmıştır.

1997’de Rize’de kaçakçı Abdullah Topçu’yu öldürmek suçundan savcı karşısına çıkan ve serbest bırakılan Peker’in iki adamı, aynı davadan müebbet hapse mahkûm olmuştur.

Tehditle tahsilat yapmak, zorla alıkoymak, adam öldürmeye azmettirmek ve benzeri suçlardan yedi ay boyunca aranan Peker, teslim olacağını bildirerek 19 Ağustos 1998’de Romanya’dan Türkiye’ye getirildi.

Eylül 1998’de Peker ve adamları hakkında 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bu davadan yargılandığı sırada duruşmada “Eski bir milletvekili bana mesaj göndererek, “Mahkemede fazla artistlik yapmasın.”, “Her şeyi size anlatmak istiyorum çünkü ben bunları anlatmazsam şüpheli bir şekilde intihar edebilirim” dedi. 12 sanıkla birlikte çete oluşturmak suçundan yargılandığı davada, 24 Mayıs 1999’da tahliye edildi. 8 ay 29 gün cezaevinde bulundu.

12 Mart 2005 tarihinde İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan Kelebek Operasyonu ile tutuklanmış ve İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava 31 Ocak 2007 tarihinde karara bağlanarak 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır.

Peker ayrıca örgüt kurmak, tehdit, iş yeri kurşunlama, yaralama, hürriyeti tehdit, yağma ve sahte kimlik kullanma iddiasıyla İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmaktadır.

Ergenekon davasında silahlı terör örgütü kurma suçuyla yargılanmaktadır. Kelebek operasyonu davasının bozulan bölümü yeniden karara bağlandı. Sedat Peker’e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Böylece hükümlü olduğu süreye 1 yıl 3 ay daha eklenmiştir.  Sedat Peker Evli mi? Eşi kim? çocukları var mı? sorularının yanıtını bu bilgilere ulaştığımız taktirde yayınlayacağız. Kaynak: tr.wikipedia.org/wiki/Sedat_Peker

Sedat Peker Resimleri Fotoğrafları Görseller

Sedat Peker Sedat Peker 01 Sedat Peker 12
Sedat Peker 11

Sedat Peker Tahliye Haberi Canlı Video izle

Sponsorlu Bağlantılar

19 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar