Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Plaka Tahsis 2014 Plaka Seçme

Plaka Rezervasyon Emniyet Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Edirne, Urfa, İzmit, Bursa Emniyet, Konya, Sakarya, Tekirdağ, Mersin, Adana, İzmit İnternetten plaka tahsis gibi aramalarınıza yanıt vermeye çalışacağız. Emniyetten yeni bir uygulama, çoğumuzun hevesidir sahip olduğumuz aracın plakasını istediğimi başka bir plaka ile keyfi olarak değiştirmek. Tıpkı özel akılda kalıcı çep telefonu numaraları gibi.

Emniyet müdürlüğü tarafından yeni tahsis edilen uygulama da daha önce kullanılmış olan hurdaya ayırrılmış şehir dışına satılmış araçlar,  trafikten çekme men ettirme gibi çeşitli nedenlerden ötürü devre dışı bırakılmış,  boşa çıkan plakalar tüm plakalar tekrar değerlendirilmek üzere bir merkezde birikliriliyor ve yasal işlemleri tamamlandıktan sonra yeni kullanıcılara isteğe bağlı olarak tahsis ediliyor.

İnternetten Plaka Rezerve Etme Nasıl olur?

Yapmanız gereken emniyetîn resmi web sayfasında sunduğu plaka merkezinizi ziyaret etmek ve ordan seçtiğiniz herhangi bir plakayı kimlik numaranız aracılığıyla rezerve ettirmek. Daha sonra da  24 saat içerisinde emniyetten tahsis ettiğiniz plakaya ait evrakları alıyor  ilgili evrakların 15 gün geçerlilik süresi dolmadan işlemlerinizi tamalayarak Plaka Rezerve işlemlerinizi tamamlıyorsunuz.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Plaka Tahsis işlemleri için burayı ziyaret ediniz.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Plaka Sipariş işlemi için burayı ziyaret ediniz

İstanbul Emniyet Müdürlüğü sanıyoruz şu an itibayla Plaka rezerve işlemleri sunmuyor. Tavsiyemiz ilçe emniyet amirliklerine şahsen başvurnaızdır.

Plaka Rezerve işlemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için İlgili şehirlerin emniyet müdürlüklerine ait resmi web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Kategori: E-Devlet

3 Yorum Yapılmış.

  1. yalçın hatuntay diyor ki:

    plaka rezervasyon antalya açılmıyor yukarıdaki yazısına tıklama yapınca yardımcı olurmusunuz

  2. Ali Çakarcalı diyor ki:

    2014 plaka rezervasyon sistemi hakkında sonduğunuz bilgiler için teşekkürler.

  3. Nur diyor ki:

    Antalya için özel plaka nerede yaptıracam 07 şekli.

12 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)