Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Numan Kurtulmuş Hayatı hakkında bilgiler kısaca Numan Kurtulmuş özgeçmişi konumuzu incelemektesiniz.  Tüm geçmişi konusunda detaylı olarak bilgi edinebileceğimiz makalemize son zamanlarda adından çokça söz edilen bir siyasi isimlerden biri olarak dikkat çekmektedir.

Numan Kurtulmuş  doğum tarihi 1959 yılı doğum yeri Ordu, Ünye beldemizdir. Geçmişinde bir çok hayıra vesile olmuş ve bu şekilde hatırlanan merhum Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş’un öz oğludur. Ayrıca sülale konusunda biraz daha detayları genişletirsek Amentü Şehri adlı eserin yazarı Merhum Binbaşı Numan Kurtulmuş’un torunudur.

Numan Kurtulmuş eğitim hayatına öncelikle memleketi Ünye’de başladı. Ardından Lise eğitimi için İstanbul İmam hatip lisesi’ne kayıt yaptırdı ve ardından 1982 yılı itibarıyla İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’inden mezun oldu. Ozguncel.com 2 yıl sonra İstanbul Üniversitesi’nde Yüksek lisans yaptı. Türkiye’deki eğitim hayatını bu şekilde bu şekilde tamamlayan Numan Kurtulmuş 1988-1989 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Temple University School of Business & Management’da eğitim merkezinde Lisansüstü eğitim çalışmalarına devam etti. 1990-1993 yılları arasında yine Amerika’da Misafir Öğretim Üyesi olarak görevlerde bulundu.
Numan Kurtulmuş 90’lı yılların sonunda tekrar Türkiye’ye dönüş yaptı ve Kısa süre için Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Yurda dönüşün ardından yine kendisi gibi Profesör doktor unvanına sahip olan Sevgi Kurtulmuş’la evlendi. Numan Sevgi Kurtulmuş çifti üç çocuk sahibidir. Son olarak vermemiz gereken bir bilgi de Şu an genel başkanlığını, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yaptığı AK Parti ile birleşme kararı alan Has Parti’nin genel başkanı olarak görev yapmaktadır. Numan Kurtulmuş’un gelecekteki Türkiye başbakan olacağını düşünülmekte.

Numan Kurtulmuş Resimleri / Görselleri / Fotoğrafları

numan-kurtulmus-esi

Numan Kurtulmuş One Minute Açıklaması Video izle


Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş Ak Parti Eleştirisi Video izle


Dilerseniz alt kısımdan Numan Kurtulmuş hakkındaki olumlu olumsuz düşünce ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Kategori: Biyografi

13 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)