Mihraç Ural Kimdir Nereli Boyu Kaç Yaşında Vikipedi Resimleri

Mihraç Ural Hayatı Hakkında Bilgi

abdullah öcalanın yakın dostu pkklı Mihraç Ural nerede yaşıyır? Mihraç Ural pkk ile bağlantısı ne? 2013 mayıs ayı içerisinde Suriye sınırında bulunan Hatay ilimizin Reyhanlı ilçesinde meydana gelen 4 ayrı patlamanın sorumlusu Mihraç Ural hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Hatay’daki patlamaların sorumlusu olduğu ve 4 bomba yüklü aracın patlatılması ile bağlantılı olduğu belirtilen Mihraç Ural öso denilen özgür Suriye ordusu militanları ile de bağlantılı mı? Televizyon haberlerinde ve bir çok haber gazetesinde çeşitli bilgiler paylaşıldı.

Hatay Reyhanlı’da 2 bombalı araçla yapılan saldırının Suriye gizli servisi El Muhaberat’la bağlantılı olabileceği ihtimallerini meydana getirdi. Patlamada kullanılan yaklaşık bir ton ağırlığındaki bombanın ise sadece orduların ve gizli servislerin elinde bulunduğu ileri sürüldü. Bakanlar ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun açıklamaları yine aynı şekilde Eski THKP-C Acilciler örgütünün lideri Mihraç Ural’ı işaret etmektedir.

Malak-Fadal

Mihraç Ural Nereli Kaç Yaşında?

Hatay Reyhanlı’daki büyük katliamın emrini verdiği bilgileri paylaşılan isim Mihraç Ural doğu tarihi 1956 yıldır. Doğum yeri Hatay‘tır. Eğitim hayatı konusunda ayrıntılı bilgi edinemedik fakat 1975 yılında kurulan ve sol bir terör örgütü olan Türkiye Halk Kurtuluş Parti-Cephesi (THKP-C Acilciler) lideri olarak görev yaptığı belirtilmektedir. İlgiç olan ise bu şahsın yasadışı bir örtüte liderlik yaptığı bilgisine sahip oldukları halde bunca yıl neden kimse herhangi bir müdehalede bulunmadı.

Suriye lideri Başer Esad’ın amcası tarafından kendisine Suriye vatandaşlığı verilen Mihraç Ural hakkında Yalçın İbrahim tarafından çarpıcı iddalarda bulunuldu; Mihraç Ural, örgüte 1976’da katıldı. 1980’de Suriye’ye geçti. 1 yıl sonra Hafız Esad’ın kardeşi Cemil Esad’ın emriyle vatandaşlık belgesi aldı.

Mihrac-Ural

1976 yılında Yüksel Eriş aracılığıyla THKP-C Acilciler örgütüne katılan Mihraç Ural 10 Mart 1978 tarihinde katıldığı bir banka soygunu nedeniyle tutuklandı. 1980 yılında Adana Cezaevi‘nde gardiyanlara rüşvetle hazırlattığı sahte tahliye evrakı ile kaçtı. Daha sonra Suriye’ye sığındı ve vatandaşlık aldı. Suriye’de yaşayan  Mihraç Ural Cemil Esad‘ın sekreteri olan Malak Fadal ile evlidir. Malak Fadal kimdir sorusununda yanıtını bu şekilde vermiş bulunuyoruz.
‘Kadim dostum’ olarak tanınan Mihraç Ural için apo ise O bizim yüz karamızdır. açıklamasını yapmıştır.

Reyhanlı’da Bombalı Saldırı Sorumlusu Mihraç Ural Açıklaması izle

Reyhan’lıdaki bombalı saldırı ve Mihraç Ural hakkına ne düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

20 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar