Mehmet Ali Birand Kimdir Vikipedi Aslen Nereli Biyografi Kaç Yaşında Resimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Mehmet Ali Birand Biyografi

Mehmet Ali Birand Vikipedi detayları Türkiye’nin en başarılı gazetecilerinden biri olarak in yapmış gazeteci, yazar, Mehmet Ali Birand Biyografisi hakkında Wikipiedi Özgün Ansiklopedisinden faydalanarak sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Mehmet Ali Birand 9 Aralık 1941 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.  Kendisi hem Türk hemde Belçika vatandaşıdır. Aslen Elazıg, Pulu’lu olan Mürvet ve İzzet Birand’ın çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Kürt kökenlidir. Eğitim hayatına Galatasaray Lisesi‘nde balşamış daha sonra da Gazetecilik mesleğine atılmıştır.

Mehmet Ali Birand Kaç Yaşında Nereli?

Mehmet Ali Birand, iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. 1964 yılında Milliyet gazetesinde başlamış, en başarılı ve ünlü gazetecilerimizdne biri olan Abdi İpekçi‘den sonra kısa bir dönem Milliyet’in genel yayın yönetmenliğini yapmıştır. Daha sonra Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

mehmet-ali-birand

“Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar zengin bir ülkedir” sözünün de sahibidir.

Mehmet Ali Birand son olarak ta 15,16,17, Ocak tarihleri arasında Hayatını kaybettiği haberleri nedeniyle gündeme gelmiştir. Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde bir çok kullanıcı tarafından Mehmet Ali Birand Öldü haberleri yazılmıştır. Dilerseniz ilgili başlığı tıklayarak ilgili haberin videosunu ziyaret edebilir ve ayrıntılar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Mehmet Ali Birand Kimdir Vikipedi Aslen Nereli Biyografi Kaç Yaşında Resimleri” üzerine 47 düşünce

 1. meral amed

  böyleleri türkiyede zor yetiştirilir demokrasici dürüst cesur birisiydi kürt asıllıydı allah rahmet eylesin..

  Yanıtla
 2. bilge

  Ölen bir insanın arkasından kötü konuşulmaz değeriyle yetişen bir nesiliz biz.KOnuşanlara da yazıklar olsun. Onlar değer yargılarını bir sorgulasınlar.Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

  Yanıtla
 3. bilge

  ölünün arkasından kötü konuşulur mu biz böyle yetiştirilen bir toplum değiliz yazıklar olsun konuşanlara. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

  Yanıtla
  1. ELYASA

   EVET MAALESEF ÖLENİ ELEŞTİRİYORUZDA YAŞAMA ŞANSIMIZ HALA DEVAM EDERKEN KENDİMİZE ÇEKİ DÜZEN VERMİYORUZ :(

   Yanıtla
  2. necdet

   syn bilge kötü konuşmakla doğruyu konuşmak arasında fark vardır.maalesef mazisinide okursak bukadarda göklere çıkartmaya gerek yok.ayrıca kendisininde kimliği ve dinide bellidir..herne kadar son onyıl ve ondan öncesi kalemini sattıysada mesleki başarısınada herzaman saygım sonsuzdur..

   Yanıtla
 4. ELYASA

  ne olursa olsun ölen birinin arkasından kötü düşünmek kötü konuşmak bi müslümana yakışmaz.taktir Allah dır.bize düşen sadece dua etmek..ALLAH tahsiratını affetsin… Hepimizin gidecegi yerde orsıdır..

  Yanıtla
 5. hakim

  arkadaşlar brand zazaydı ve de bnm hemşerim arkasından konuşmak olmaz bu erkeklik değildir her görüşe saygı göstermek gerek adamlık budur

  Yanıtla
 6. ado

  ne kürt ne türk dü kendisi sabetay sevi den gelme yahudi dönmesiydi. pekde önemli değil o olmasada türk basını yaşar

  Yanıtla
 7. musa sonmez

  Kel ölünce : “SIRMA SAÇLI” , kör ölünce de : “BADEM GÖZLÜ” olurmuş. Bu adam, vakti zamanında eski kulağı kesiklerle beraber Yunanistanda TÜRK BAYRAĞINI yakan satılmış kalemşörlerden birisidir. Şimdi neredeyse milli kahraman ilan edilecek?! Artık araştıran ve sorgulayan bir nesil var.
  Son sözüm :
  – Eğer hakkındaki bilgiler yanlış olup ta iyi birisiyse ALLAH RAHMET EYLESİN…
  – Eğer hakkındaki bilgiler doğru olup ta hain birisiyse ALLAH ZAHMET EYLESİN…

  Yanıtla
 8. ümit sahin

  Allah falan rahmet eylemesin. ulan ne yalaka insanlarsınız en büyük lafı düşünmeye bile gerek yok nefret etmek. TÜRKİYE TÜRKLERE BIRAKILMAYACAK KADAR ZENGİN BİR ÜLKEDİR. Birand ı destekleyenler bunu kabul eden satılmış insanlardır. cehennemin dibine kadar yolun var…..

  Yanıtla
  1. fatıh

   ulan uglum kendınızden utanın bee ole bı baba adamın arkasından ne bıçım konuşısız allah onun mekanını cennet eylesın inşallah

   Yanıtla
  2. veysel

   Aynen luzumsuz bir adamdı. Hiçte üzülmeye değmez Allah rahmet eğlemez böyle haine. Dolandırıcı sahtekarın tekiydi ayrıca işine gelince Belçika vatandaşıydı.

   Yanıtla
   1. ELYASA

    Bence sen Allah ın işine karışmasan iyi olur…allah rahmandır rahimdir AFFEDİCİDİR AFFETMEYİ SEVENDİR

    Yanıtla
    1. necdet

     ona şüphe yok elyasa.ALLAH rahmetinden kimsenin şüphesi yok.ama birand ında maziside ortada.göklere çıkarmayada gerek yok.

  3. kafkaslı

   bu ülkede ya.ayıp ekmeyini hemde kaymağını yiyipte 5 şehitten az olursa haber olmaz diyecek kadar nankör Türkiye Türklere bırakılmayacak kadar zengin bir ülke diyipte baş tacı yapılan vatan millet sevgisi deyilde demokrat adı altındahiç bir anlamı olmayan deyerlere kişilere hizmet eden birisini bu kadar önemsemiyorum . Şehitlerimizin kanı bu kadarmı 5 den az olursa ne demek. Sizleri vicdanınızla baş başa bırakıyorum.
   BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİL SAKIN HA ALDANMAYIN BU YÜCE TÜRK MİLLETİ KÜLLRİNDEN VATANI YENİDEN VAR ETMİŞTİR RABBİMİN İZNİYLE.üç çapulcuya bırakacak deyildir.

   Yanıtla
  4. suna

   evet sen öldüğünde de eminimki arkandan aynen böyle söyleyecekler tıpkı senin tabirin gibi adını sanını kullanmadan (bu kadında gitmiş çokmu)

   Yanıtla
  5. musa sonmez

   Başımızın üstünde de yer vardır; ayaklarımızın dibinde de.
   Herkes kendi yerini kendisi belirler…!!!

   Yanıtla
 9. hakan

  nasıl dolandırdı anlatta bilebilim o tek yapmadı senin güvendiğin askeriye adamları sanki dolandırmadı.

  Yanıtla
 10. Geri izleme: Mehmet Ali Birand Son Sözleri

 11. poyraz atatürkçü

  mehmet ali birand türkiyenin vede dünyanın en önde gelen cesur ilgi alanında profesionelik deneyim elde eden kişilerdendir türkiye basınını ve gündemini en iyi dile getirip ifade eden birandın mekanı cenet olsun ismi sevgisi türkiyenin kalbine eksilmesin allahtan rahmet ailesine tüm yakın dostlarına sabırlar dierim sensiz gündem olmaz sensiz haberler izlenmez birand birand seni çok özleyeceğiz.

  Yanıtla
  1. necdet

   merak etme dostum mezarlıklar yerim doldurulamaz diyen insanlarla dolu.birileride onun yerini doldurur

   Yanıtla
 12. veysi furan

  kürdun,de Türk’ün,de sorununu çekinmeden dile getiren cesur bir aydındı.Allah rahmet eylesin.

  Yanıtla
 13. Osman ERDOǦAN

  Gerçekten türkiye için önemli bi insandı. Iyi bir gazeteci ve de iyi bir siyasetçiydi… degerli bi insanı kaybettik, ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun…

  Yanıtla
   1. abidin

    inancı yoktu ki nur içinde yatsa resmen pkk lıydı apo özgür bırakılmalıdır,Türkiye sadece Türklere bırakılmamalıdır,güneydoğudaki şehitlerimiz için 5 ölüden aşağısı haber değeri taşımaz diyebilecek kadar adi ve alçak birisiydi.

    Yanıtla
    1. meral amed

     böyleleri türkiyede zor yetiştirilir demokrasici dürüst cesur kürt asıllıydı allah rahmet eylesın

 14. mehmet aydoğan

  ölünün arkasından konuşulmaz ne olursa olsun allah rahmet eylesin yakınlarına ve arkadaşlarına ve tüm sevdiklerin başı sağal sun

  Yanıtla
  1. necdet

   sorun kimliği değil, sözleri ve yazılarıydı,türkiye hakkındaki olumsuz fikirleri ortadaydı.her dönemin gücüne göre yazı yazan bir kalemdi ne yazıkki.toprağı bol olsun genede

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>