Mehmet Ali Birand Kimdir Vikipedi Aslen Nereli Biyografi Kaç Yaşında Resimleri

Mehmet Ali Birand Biyografi

Mehmet Ali Birand Vikipedi detayları Türkiye’nin en başarılı gazetecilerinden biri olarak in yapmış gazeteci, yazar, Mehmet Ali Birand Biyografisi hakkında Wikipiedi Özgün Ansiklopedisinden faydalanarak sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Mehmet Ali Birand 9 Aralık 1941 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.  Kendisi hem Türk hemde Belçika vatandaşıdır. Aslen Elazıg, Pulu’lu olan Mürvet ve İzzet Birand’ın çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Kürt kökenlidir. Eğitim hayatına Galatasaray Lisesi‘nde balşamış daha sonra da Gazetecilik mesleğine atılmıştır.

Mehmet Ali Birand Kaç Yaşında Nereli?

Mehmet Ali Birand, iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. 1964 yılında Milliyet gazetesinde başlamış, en başarılı ve ünlü gazetecilerimizdne biri olan Abdi İpekçi‘den sonra kısa bir dönem Milliyet’in genel yayın yönetmenliğini yapmıştır. Daha sonra Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

mehmet-ali-birand

“Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar zengin bir ülkedir” sözünün de sahibidir.

Mehmet Ali Birand son olarak ta 15,16,17, Ocak tarihleri arasında Hayatını kaybettiği haberleri nedeniyle gündeme gelmiştir. Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde bir çok kullanıcı tarafından Mehmet Ali Birand Öldü haberleri yazılmıştır. Dilerseniz ilgili başlığı tıklayarak ilgili haberin videosunu ziyaret edebilir ve ayrıntılar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

47 Yorum Yapılmış.

 1. meral amed dedi ki:

  böyleleri türkiyede zor yetiştirilir demokrasici dürüst cesur birisiydi kürt asıllıydı allah rahmet eylesin..

 2. bilge dedi ki:

  Ölen bir insanın arkasından kötü konuşulmaz değeriyle yetişen bir nesiliz biz.KOnuşanlara da yazıklar olsun. Onlar değer yargılarını bir sorgulasınlar.Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

 3. bilge dedi ki:

  ölünün arkasından kötü konuşulur mu biz böyle yetiştirilen bir toplum değiliz yazıklar olsun konuşanlara. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

  • ELYASA dedi ki:

   EVET MAALESEF ÖLENİ ELEŞTİRİYORUZDA YAŞAMA ŞANSIMIZ HALA DEVAM EDERKEN KENDİMİZE ÇEKİ DÜZEN VERMİYORUZ 🙁

  • necdet dedi ki:

   syn bilge kötü konuşmakla doğruyu konuşmak arasında fark vardır.maalesef mazisinide okursak bukadarda göklere çıkartmaya gerek yok.ayrıca kendisininde kimliği ve dinide bellidir..herne kadar son onyıl ve ondan öncesi kalemini sattıysada mesleki başarısınada herzaman saygım sonsuzdur..

 4. ELYASA dedi ki:

  ne olursa olsun ölen birinin arkasından kötü düşünmek kötü konuşmak bi müslümana yakışmaz.taktir Allah dır.bize düşen sadece dua etmek..ALLAH tahsiratını affetsin… Hepimizin gidecegi yerde orsıdır..

 5. Fatih toktay dedi ki:

  İyi bir kürt aydınıydı allah rahmet eylesin

 6. hakim dedi ki:

  arkadaşlar brand zazaydı ve de bnm hemşerim arkasından konuşmak olmaz bu erkeklik değildir her görüşe saygı göstermek gerek adamlık budur

 7. ado dedi ki:

  ne kürt ne türk dü kendisi sabetay sevi den gelme yahudi dönmesiydi. pekde önemli değil o olmasada türk basını yaşar

 8. musa sonmez dedi ki:

  Kel ölünce : “SIRMA SAÇLI” , kör ölünce de : “BADEM GÖZLÜ” olurmuş. Bu adam, vakti zamanında eski kulağı kesiklerle beraber Yunanistanda TÜRK BAYRAĞINI yakan satılmış kalemşörlerden birisidir. Şimdi neredeyse milli kahraman ilan edilecek?! Artık araştıran ve sorgulayan bir nesil var.
  Son sözüm :
  – Eğer hakkındaki bilgiler yanlış olup ta iyi birisiyse ALLAH RAHMET EYLESİN…
  – Eğer hakkındaki bilgiler doğru olup ta hain birisiyse ALLAH ZAHMET EYLESİN…

 9. kenan dedi ki:

  bence mahsuru yok üzülmeye de gerek yok..

 10. Bekir kochan dedi ki:

  allah rahmet eylesin. o,dahi bir insandı. kürd olsa,türk olsa ne yazar.

 11. ümit sahin dedi ki:

  Allah falan rahmet eylemesin. ulan ne yalaka insanlarsınız en büyük lafı düşünmeye bile gerek yok nefret etmek. TÜRKİYE TÜRKLERE BIRAKILMAYACAK KADAR ZENGİN BİR ÜLKEDİR. Birand ı destekleyenler bunu kabul eden satılmış insanlardır. cehennemin dibine kadar yolun var…..

  • fatıh dedi ki:

   ulan uglum kendınızden utanın bee ole bı baba adamın arkasından ne bıçım konuşısız allah onun mekanını cennet eylesın inşallah

  • veysel dedi ki:

   Aynen luzumsuz bir adamdı. Hiçte üzülmeye değmez Allah rahmet eğlemez böyle haine. Dolandırıcı sahtekarın tekiydi ayrıca işine gelince Belçika vatandaşıydı.

   • ELYASA dedi ki:

    Bence sen Allah ın işine karışmasan iyi olur…allah rahmandır rahimdir AFFEDİCİDİR AFFETMEYİ SEVENDİR

    • necdet dedi ki:

     ona şüphe yok elyasa.ALLAH rahmetinden kimsenin şüphesi yok.ama birand ında maziside ortada.göklere çıkarmayada gerek yok.

  • kafkaslı dedi ki:

   bu ülkede ya.ayıp ekmeyini hemde kaymağını yiyipte 5 şehitten az olursa haber olmaz diyecek kadar nankör Türkiye Türklere bırakılmayacak kadar zengin bir ülke diyipte baş tacı yapılan vatan millet sevgisi deyilde demokrat adı altındahiç bir anlamı olmayan deyerlere kişilere hizmet eden birisini bu kadar önemsemiyorum . Şehitlerimizin kanı bu kadarmı 5 den az olursa ne demek. Sizleri vicdanınızla baş başa bırakıyorum.
   BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİL SAKIN HA ALDANMAYIN BU YÜCE TÜRK MİLLETİ KÜLLRİNDEN VATANI YENİDEN VAR ETMİŞTİR RABBİMİN İZNİYLE.üç çapulcuya bırakacak deyildir.

  • suna dedi ki:

   evet sen öldüğünde de eminimki arkandan aynen böyle söyleyecekler tıpkı senin tabirin gibi adını sanını kullanmadan (bu kadında gitmiş çokmu)

  • musa sonmez dedi ki:

   Başımızın üstünde de yer vardır; ayaklarımızın dibinde de.
   Herkes kendi yerini kendisi belirler…!!!

 12. hakan dedi ki:

  nasıl dolandırdı anlatta bilebilim o tek yapmadı senin güvendiğin askeriye adamları sanki dolandırmadı.

 13. Mehmet Ali Birand’ın son sözleri ve veda konuşması video izle

 14. poyraz atatürkçü dedi ki:

  mehmet ali birand türkiyenin vede dünyanın en önde gelen cesur ilgi alanında profesionelik deneyim elde eden kişilerdendir türkiye basınını ve gündemini en iyi dile getirip ifade eden birandın mekanı cenet olsun ismi sevgisi türkiyenin kalbine eksilmesin allahtan rahmet ailesine tüm yakın dostlarına sabırlar dierim sensiz gündem olmaz sensiz haberler izlenmez birand birand seni çok özleyeceğiz.

  • necdet dedi ki:

   merak etme dostum mezarlıklar yerim doldurulamaz diyen insanlarla dolu.birileride onun yerini doldurur

 15. tarhan polat dedi ki:

  nur içinde yatsın aydın bir insandı makanı cenat olsun

 16. veysi furan dedi ki:

  kürdun,de Türk’ün,de sorununu çekinmeden dile getiren cesur bir aydındı.Allah rahmet eylesin.

 17. Osman ERDOǦAN dedi ki:

  Gerçekten türkiye için önemli bi insandı. Iyi bir gazeteci ve de iyi bir siyasetçiydi… degerli bi insanı kaybettik, ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun…

  • Esra dedi ki:

   herhale Türkiyeyi dolandirdini unuttunuz

   • abidin dedi ki:

    inancı yoktu ki nur içinde yatsa resmen pkk lıydı apo özgür bırakılmalıdır,Türkiye sadece Türklere bırakılmamalıdır,güneydoğudaki şehitlerimiz için 5 ölüden aşağısı haber değeri taşımaz diyebilecek kadar adi ve alçak birisiydi.

    • meral amed dedi ki:

     böyleleri türkiyede zor yetiştirilir demokrasici dürüst cesur kürt asıllıydı allah rahmet eylesın

 18. mehmet aydoğan dedi ki:

  ölünün arkasından konuşulmaz ne olursa olsun allah rahmet eylesin yakınlarına ve arkadaşlarına ve tüm sevdiklerin başı sağal sun

 19. ihsan dedi ki:

  allah rahmet eylesin değerli bir insandı

 20. Veysel erol dedi ki:

  allah rahmet eylesin. o,dahi bir insandı. kürd olsa,türk olsa ne yazar.

14 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar