Kuka Ağacı Nerede Yetişir Kuka Nedir Kuka Tesbih Faydaları

Kuka Ağacı Nerede Yetişir?

kuka tesbihi neyden yapılır? Öncelikle belirtmemiz gereken Kuka nedir? sorusunun yanıtı bir ağaç olmadığıdır. Tropikal bir ağacın meyvesi ve bu meyveden yapılan tesbihlerin adıdır Kuka Tespih. Bu bitki yapı olarak Hindistan cevizi görünümündedir. Tropikal iklime sahip Endonezya, Hindistan gibi ülkelerde yetişir.İçindek, özünü oluşturan sıvı kısım alındıktan sonra geri kalan kısmıyla birbirinden özel tesbih ve onun gibi süs eşyaları üretilebilir.

Kuka Nedir Vikipedi

Kuka, Osmanlı dönemi zamanında daha çok sağlık sektöründe kullanılmaktaydı. Bun amaçla kullanılmasının sebebi de sadece sert yalısı nedeniyle tesbi yapılması değil mikropları da öldürebilen güçtü bir antibakteriyel yapıya sahip olmasıdır. Ozguncel.com Hatta çeşitli açıklamalara göre, Kuka Tesbih kullanmayan hekimler hijyenin olmadıkları gerekçesiyle saraylara kabul edilmezlerdi.

Kuka Tesbih Nedir?

Kuka tesbihler, avuç yapısına hitap eden kaygan, pürüzsüz yapısı ve renk olarak kullanıldıkça koyulaşmasından dolayı büyük bir ilgi görmektedir.Kuka Tesbih

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. kuRMay dedi ki:

    Tesbih meraklisi biri olarak o kadar kiymetli tesbihlerim olmasina ragmen kuka tesbihe olan zaafim hat safhadadir. Kuka gerek islemeli gerek sade modelleriyle stres atmak ve kendi kendini parlatip cekildikce zaman icersinde koyu bir renk almasiylada farklidir. Kuka hakkinda vermis oldugunuz bilgiler icin tesekkurler.

11 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar