Koltuk Altında Şişlik Acı Ödem Kanser mi? Neden Olur? Tedavisi

Koltuk altında çıkan şişliklerin sebepleri nelerdir? Koltuk altı ağrıları neden olur? Koltuk altındaki şişlik, ur, kist kanser midir? tedavi yöntemleri nelerdir? gibi bir çok şikayetten dolayı aradığınız soruların cevabını çeşitli uzman hekimlerce verilen bilgilere göre örnekleyip açıklamaya çalışacağız. Ozguncel.com ilesi olarak sağlık kategorimizde cevabını bulabileceğiniz bir çok problemin de yanıtını ve tedavi yöntemlerini nasıl uygulayabileceğinizi tarif ettik.Dilerseniz ziyaret edebilirsiniz.

İşte ülkemizde genel olarak görülen rahatsızlıklardan biri de hangi hastalığın belirtisi olduğunu düğündüğümüz koltuk altındaki şişlikleri. Koltuk altındaki arğıların sivilcelerin nedenleri sebepleri ve tedavisikoltuk alti kist sislik ur kanser mi

Koltuk Altında Beze, Ödem, Ur Şişlik hakkında bilgi:

Koltuk Altında Yağ Bezesi

Koltuk altı şişlik çok araştırılan ve önemli bir konudur. Koltuk altı şişlik basit bir yağ bezesi olabileceği gibi lenfoma denilen lenf bezi kanseri veya meme kanseri belirtiside olabilir. Bunun teşhisi için hemen doktora başvurmanız önerilir. Eğer koltuk altı şişlik yağ bezesi ise basit bir cerrahi operasyonla alınabilir. Lenf ödemi veya meme kanseri ise biyopsi ve inceleme sonrası ameliyat ve cerrahi operasyon belirlenir.

Koltukaltında bezeler, o bölgede yer alan lenf düğümlerinde şişme, kıl köklerinde bir iltihabi olay, deri eklerinde gelişen bir iyi huylu tümör (yağ kisti) ya da yağ bezesi olabilir. Lenf düğümlerindeki büyümeler sıklıkla o taraftaki el, kol ya da meme, akciğer gibi yapıların enfeksiyonuna bağlıdır. Yakınlarda elinide ya da kolunuzda bir yara, çizik, batma olmuşsa onlara bağlı gelişebilir. Genellikle tedavisiz düzelir. Bazen belli bir büyüklükte sabit de kalabilir.

Koltu Altı Şişliğine Hangi Bölüm Bakar?

Bu konuda rahatsızlık yaşayan takipçilerimize internet üzerinde paylaşılan tedavi yöntemlerini değil direkt olarak şikayetinizle ilgili olarak bölümden randevu alıp doktor kontrolünden geçmenizi ve bu şekilde tedavi yöntemi aramanızı tavsiye ederiz.  Rahatsızlığınız için cildiye veya genel cerraghi bölümlerinden randevu alabilirsiniz. Acil şifalar dileriz. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

11 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar