Kış Lastiği Zorunlu mu 2015 Kar lastiği takma Zorunluluğu Kaç Adettir?

2013 Kış Lastiği Zorunlu mu? 2014 Kış lastiği takma Zorunluluğu Kaç Adettir?

2014 Hususi araçlar kış lastiği, kar lastiği zorunlu mu? gibi aramalarınıza edindiğimiz bilgiler dahilinde yanıt vermeye çalışacağız. 2013 Kış Lastiği takmayana 500 Lira Ceza uygulaması gerçek mi? Değerli takipçilerimiz içine girmiş olduğumuz kış mevsimi nedeniyle çeşitli uygulamalar mecbur tutulurken basında yer alan haberlere göre kış lastiği bulundurmak gibi bir mecburiyet yok. Ozguncel.com, Fakat tavsiyemiz kesinlikle aracınızda kış lastığı bulundurmanızdan yanadır. Zira tüm vatandaşların ortak kullanım hakkının bulunduğu kara yollarına çıkıyor ve kendi sağlığınızı hiçe sayarak, ödeyeceğiniz paranın hesabını yapıp sözde kar yapıyor, durumu erteliyorsunuz. Fakat sizin ihmalkarlığınız yüzünden başka canların yanma ihtimali de var. Yani bu bir cezai yaptırım korkusu değil vatandaşlık görevi olarak benimsenmelidir. Edindiğimiz bilgilere göre 4 adet standart kış lastiği bulunmalıdır.

Televizyon haberlerinde duyduğunuz herhangi bir kazada hayatını kaybeden ya da sakat kalan kişinin bir  yakınınız olma ihtimali var ve gerekçesi sorumluluğundan, ücretinden kaçılan kar lastiği, kış lastiği üşengeçliği olabilir.  Lütfen bu konuda duyarlı olalım.

8 Kasım 2012 Perşembe 28461 sayılı Resmi Gazete bildirisine göre:

Trafikte Yolcu ve nakliye amaçlı eşya taşıma amacıyla kullanılan araçların her yıl 1 aralık – 1 nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları mecvuridir. Hava şartlarının gerektirmesi durumunda söz konusu tarihler Bakanlıkça 1 ay daha artırılabilir. Haberle ilgili ayrıntıları buradan Resmi Gazetenin ilgili yazısından öğrenebilirsiniz. Sağlıklı ve dikkalı sürüş keyifleri dileğimizle.

Sponsorlu Bağlantılar

12 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar