Görev Çubuğu Ses Ayarı Simgesi Kayboldu Nasıl Gelir Resimli Anlatım Hakkında Bilgi
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Kaybolan Ses Düzeyi Simgesi Nasıl Getirilir Resimli Anlatım?

Windows 7 Hoparlör simgesi çıkmıyor. Windows XP Ses ayarları kayboldu. Windows 8 Ses simgesi görünmüyor ne yapmalıyım? Çözüm yöntemi nedir? Windows XP başlat sağ kösedeki ses simgesi kayboldu görünmüyor.

Başlangıç çubuğunda ses açma simgesi kayboldu diyen değerli takipçilerimiz, eğer bilgisayarda ses donanımınızda fiziksel bir sorun yoksa o simgenin geri gelmesi için yapmanız gerekenler şu şekilde.Windows XP kullanıcıları ses simgesini göremiyorum diyorsanız Bilgisayrım> Denetim Masası> Ses Ayarları > kısmından Görev çubuğunda ses simgesini göster seçeneği işaretli değilse işaretleyip tamam diyecekler. Eğer zaten işaretli ise simgeyi kaldırıp tekrar işaretleyip tamam diyecekler.

windows xp baslat sag kosedeki ses simgesi kayboldu

Eğer simge görünmüyorsa o zaman büyük ihtimalle ses sürücünüzü tekrar kurmanız gerekecek bunun içinde teknik bilgini olması gerekli. Windows 7 veya Windows 8 kullanıyorsanız sağ alt köşede Ses Açma Kapama Simgesi görünmüyorsa o zaman görev çubuğunda sağ tıklayıp özelliker diyeceksiniz daha sonra açılan pencerede özelleştir simgesine tıklayacaksınız.  Resimde anlatılanları uygulayacaksınız.

baslatta ses isareti cikmiyor

Nerede bulamıyorum diyenler Başlat “Arama” kısmınagörev çubuğundaki simgeleri özelleştir” yazısını yapıştırsınlar ayar penceresi çıkar. Geçmiş olsun Windows 7, Windows 8, Windows XP ses simgesi kayboldu sorunu çözüldü. Eğer buna rağmen sorun çözülmediyse teknik desteğe ihtiyacınız var, yani anakartınızda sorun yoksa ses sürücünüzün tekrar yüklenmesi veya windowsun tekrar kurulması gerekir.
Son olarak otomatik sorun düzeltici programı Microsoft Fixit Audio Playback Run programını indirmek için buraya tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
Kategori: Teknoloji

4 Yorum Yapılmış.

  1. salih diyor ki:

    görev çubuğunda ses simgesini göster seçeneğini bulamadım daha doğrusu baştan anlamadım

  2. tansel diyor ki:

    teşekkürler

  3. Amazing diyor ki:

    win8 kullanıyorum aynısını yaptım diyor bir sonraki etkin olduğunda gösterilecek.

10 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)