Gaffar Okkan Kimdir? Hayatı Biyografi Yaşı Nereli Ölümü Vikipedi

Ali Gaffar OkKan Hayatı Dizi Oluyor!

Türkiye’nin yetiştirdiği gerçek değerlerden biri olan gerçek bir vatan evladı olan Türkoğlu Türk Gaffar Okan hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Gurur duyulacak bir haber de var tabi gunun yaninda Hayatı dizi Film olacak. Umuyoruz ki kim yapıyorsa dürüstçe onun hayatına ve gösterdiği başarılara yakışır tarafsız bir dizi projesi hazırlar. Devleti ile Vatandaşını barıştıran Delikanlı lider Sakaryalı Ali Gaffar Okan son olarak Diyarbakır Emniyet müdürlüğü görevini yerine getirirken büyük ve planlı bir suikastlar capraz ateşe tutularak Şehit edildi. Ozguncel.com ailesi olarak Özgün Vikipedi ansiklopedisi bilgileri dahilinde suikaslı ile ilgili tüm ayrıntıları sizlerle paylaşacağız.

Ali Gaffar Okan Kimdir? Vikipedi (Diyarbakır Emniyet Müdürü)

Ali Gaffar Okkan, Sakarya ilinin Hendek ilçesinde 1952 yılında doğdu. 30 Eylül 1970 tarihinde Polis Koleji’nden, 29 Eylül 1973 tarihinde Polis Akademisi’nden mezun olarak İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne Komiser Yardımcısı olarak atandı.

Bu ilde Emniyet Âmirliği rütbesine kadar çeşitli birimlerde görev yaptıktan sonra, 1983 yılında Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanarak, 1985 yılında şube müdürlüğüne terfî etti. 1986 yılında Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev aldı. Bu ilde 1992 yılında Emniyet Müdür Yardımcısı oldu. 6 Aralık 1993 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfî ederek Kars İl Emniyet Müdürü olarak atandı. 18 Kasım 1997 tarihinde Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak göreve başladı. Bu arada İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetiminden mezun oldu.

Kars Emniyet Müdürü iken, Diyarbakır gibi yıllarca PKK ve Hizbullah terörünün ve aşırı göçün ağır sonuçlarını yaşayan bir ile emniyet müdürü olarak atandı. Hüseyin Velioğlu’nun İstanbul Beykoz’daki villasına yapılan baskında büyük rolü vardı. Gaffar Okkan, Hizbullah’ın çökertilmesinde çok önemli bir rol oynadı. Kadın polisler Diyarbakır’da ilk kez onun emriyle sokağa çıktılar, trafiği yönettiler. Gaffar Okkan; İki küçük otomobil aldı ve MaviBeyaz’a boyattı, İkişer kadın polis görevlendirdi. Bir otomobil kaybolan çocukları toplayıp ailelerine teslim ediyor, diğeri de yürümekte zorlanan yaşlılara yardım ediyordu. Havaalanındaki kadın polisler yaşlı yolcuların bilet işlemlerini yaptı, uçağa kadar götürdü. Havaalanına tekerlekli sandalye aldırdı. Okkan’ın ilklerinden biri de şehrin kritik noktalarına kurdurduğu kameralardı. Gece yarılarına kadar makam odasındaki dev ekranda sokakları gözlerdi.

Ali Gaffar Okan Ölümü (Suikast)

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevinde iken 24 Ocak 2001 günü saat 17:40 sıralarında makâmından Valilik Binası’na seyir hâlinde iken, Sezâi Karakoç Bulvarı üzerinde Et Balık Kurumu ile Eflâtun Park arasında, kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu olay yerinde şehit edildi.

Emniyet Müdürü’nün öldürülmesine tepki gösteren Diyarbakır halkı, cenazenin olduğu gün kepenk kapattı ve şehrin sokaklarında protesto yürüyüşü yaptı.

Bu cinâyet hâlâ çözülememiş olmakla birlikte, ya Hizbullah ya da PKK tarafından işlenildiği iddia edilmektedir. Hakkında pek çok gazete yazısı ve kitap yazıldı. Ayrıca Gaffar Okkan’ın hayatını ve bu suikastı konu alan “3310 Öldürüldü” isimli kitap Emrah Gürkan tarafından kaleme alındı. Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Ali_Gaffar_Okkan
Şehit Ali Gaffar Okan anısına yapılacak olan dizi hangi kanalda yayınlanacak? ne zaman başlayacak? Ali Gaffar Okan dizisinin oyuncuları kim olacak ilerleyen yazılarımızda sizlerle apaylaşacağız.

Ali Gaffar Okkan Resimleri Fotoğrafları Görseller

Alif-Gaffar-Okkan Alif-Gaffar-Okkan-01 Alif-Gaffar-Okkan-02 Alif-Gaffar-Okkan-03 Alif-Gaffar-Okkan-04 Alif-Gaffar-Okkan-05 Alif-Gaffar-Okkan-06

Ali Gaffar Okan Belgeseli Video izle

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. Ali Gaffa Okkan hayatındaki herşey belgesel halinde hazırlanmıştır. Videoyu izlemek için ziyaret edin.

15 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar