Facebook Etiketleme Virüsü Nedir? Nasıl Temizlenir?

Face Etiket Virüsü Kaldırma Çözüm Yöntemi

Dünya’nın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook için yeni kötü amaçlı yazılımlar üretilmeye devam ediyor. Artık neredeyse labirenten dönmül olan ve kullanımı can sıkıcı hale gelen Facebook sitesin için geliştirilen virüslere bir yenisi daha eklendi. Ozguncel.com Önceden sizin adınızla saçma sapan reklam paylaşımı yapan spam virüsün yerini son zamanlarda Türk kullanıcıları bezdiren Face Etiketleme Virüsüne bıraktı.

Facebook Etiket Virüsü Nedir?

Sizleri kafasına göre sağa sola etiketleyen ve ayrıca arkadaş listenizdekileri de olmayacak konulara, resimlere etkileyen bir çeşit casus yazılım. Listenizdeki herhangi bir arkadaşınıza bulaşmış ve bir şekilde sizde arkadaşınız tarafından etiketlendiğiniz uyarısını merak edip tıklıyorunuz böylece size de bulaşıyor. Bu virüs hakkında edindiğimiz bilgileri ve çözüm yöntemlerini Ozguncel ailesi olarak sunmaya çalışacağız.

Facebook hesabınızda Gizlilik > Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları kısmına geçin, daha sonra İnsanların eklediği etiketleri ve etiketleme önerilerini nasıl yönetebilirim? kısmından İnsanların senin gönderilerine eklediği etiketler Facebook’ta gözükmeden önce onayına sunulsun mu? seçeneğini onaylayın, yani Açık konuma getirin. Bu sayede birileri ya da bişey sizi etiketlediğinizde onayınızı almak zorunda kalacak.

Facebook Etiketleme Virüsü Temizleme?

Şu an itibarıyla internette hızlı olduğu iddaa edilen ve en çok kullanılan İnternet tarayıcısı Google Chrome üzerinde aktif olabilen kötü amaçlı bir eklentidir. Yapmanız gereken ise bu eklentiden kurtulmak sırasıyla Google Chrome ana pencerenin sağ üst koşesinde bulunan Ayar kısmına girin. Açılan pencerede sol tarafta bulunan Uzantılar kısmına tıklayın. Buradan rahatsız edici bu casus eklentiyi kaldırın. Tarayıcınızı kapatın tekrar başlatın böylelikle sorun çözülmüş olacak.

Facebook virüsleri ile başı dertte olan takipçilerimiz alt kısımdaki yorum bölümü aracılığıyla sorunlarını paylaşabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. Sadık dedi ki:

    uzantılar acılmıyorsa tıkladığım anda ıtıbaren chromun web sayfasına gırıyor buna bı cozum bulun.

12 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar