Facebook ilişkisi var birlikte yaşıyor nasıl yapılır?

2014 Facebook.com yenilikleri devam ediyor. Adeta bir labirenti andıran facebook kullanıcılarını sıkıntıya sokan durumların başta geleni beğenileri iptal etmek beğenilenleri silmek, facebook arkadaşlık iptali, ve en karmaşık olanlardan biri de akrabalık, arkadaşık ayarlarını yapmak Facebook ilişki durumu nasıl yapılır yada facede birlikte yaşıyor ayarları nereden yapılıyor sorularını sorduğunuzu duyar gibiyiz. Buyurun sorunuzun cevabı. Sürekli revize edilen popülerliği korunan Facebook’a yeni ilişki türleri eklendi. Artık nikahsız yaşayanlarla evlilik benzeri yasal kontratla birbirine bağlı olanlar da ilişki durumunda bunu belirleyebilecek. facebook.com da login olun profilinize girin. “Bilgileri güncelle” sekmesine tıklayın ardında alt kısımdaki “İlişkiler ve Aile” kısmından ilişki durumunuzu ve ilişkili olduğunuz kisiyi belirleyin. Bu kadar geçmiş olsun artık ilişkinizi tescillediniz 😀

Facebook’un ABD edisyonunda artık şu ilişki türleri bulunuyor:

Bir ilişkisi var, Bekar, Evli, Nişanlı, Boşanmış, Dul, Açık birliktelik içinde, Karmaşık ilişki, Ayrılmış, Biriyle birlikte yaşıyor,Sivil birliktelik içinde, kendi başına yaşıyor 🙂 bu da benden ne yaptığını bilmiyor.

Sitedeki profil ayarları kısmına eklenen iki yeni seçenek, ‘sivil birliktelik’ ve ‘birlikte yaşama’ olarak belirlendi. Cemiyet politikalarından sorumlu iletişim müdürü Andrew Noyes, kendi ilişki türlerini daha gerçekçi yansıtmak isteyen kullanıcılardan yoğun talep geldiğini, bu paralelde farklı ilişki türlerini de siteye ekleme ihtiyacı hissettiklerini söyledi.

Sivil birliktelik ve birlikte yaşama seçenekleri, evli olmayıp eş gibi birlikte yaşayan kesimleri temsil edecek. Özellikle pek çok Batı ülkesinde evliliğe eş değer olarak tanımlanan hukuki sivil birliktelik, genellikle eşcinsel çiftlerce kullanılan bir hak. Zira yeni seçenekler üzerinde çalışılırken, Facebook’taki LGBT (kadın değil, adam değil, dönme) dayanışma ve insan hakları gruplarıyla işbirliği yapıldı.

Yeni ilişki seçenekleri, şimdilik aralarında ABD, Kanada, Fransa, İngiltere, Avustralya, İsveç, İspanya, Almanya gibi ülkelerin olduğu Batı ülkelerinde kullanılıyor olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum Yapılmış.

  1. Alper dedi ki:

    ya 2015 i de açıklarmısınız birlikte yaşıyor yapıcam yardımm.

  2. irem dedi ki:

    Çok güzel beğendim bu siteyi. 🙂

  3. şükrü dedi ki:

    Biriyle birlikte yaşıyor

13 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar