2015 ESHOT öğrenci Kartı Vize Başvuru Formu Doldur

ESHOT 2016 Öğrenci Kartı Vize Başvuruları nasıl yapılır?

Eshot kayıtları başladımı eshot öğretmen kartı çıkartmak için gerekenler. Yeni ESHOT Öğrenci Kartı almak için ne yapmalıyım?  Eshot öğrenci indirim kartları nereden nasıl alınıyor? İzmir Eshot kayıtları ne zaman başlıyor ve kimler faydalanabiliyor? sunduğu imkanlardan faydalanmak isteyen takipçilerimiz için ayrıntılı olarak bilgi vermek istedik. Eshot Öğrenci kartı ne işe  yarar? Öğrenciyseniz paraya ihtiyacınız vardır. Eshot kartı sayesinden toplu ulaşım, toplu taşımacılık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca Eshot hizmetinden öğretmenlerde faydalanabiliyor. geçtiğimiz yıl aşırı talep olduğu için kart için kayıt işlemlerinde ve teslim sırasından büyük sorunlar ve aksamalar yaşandığı hatırlatılıyor. Eshot Öğretmen vize ve başvuru işlemleri konusunda başvuruda bulunacak olan öğrencilerin bu konuda duyarlı olmaları kayıt işlemleri için erken davranmaları gerektiği belirtildi.

2012 yılı için Ekim sonuna kadar kayıt işlemlerini tamamlamayan öğrenci ve öğretmenler, toplu ulaşımdan indiriminden yararlanma imkanları sunan ESHOT kartlarını kullanamayacakları açıklanmıştı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, kent içi toplu taşımacılık hizmetleri konusunda  indirim olanağı sağlayan aktif bulunan Eshot öğrenci ve öğretmen kartlarının vize tarihlerinin 31 Ekim itibarıyla dolacağı ve kullanım hizmetlerinin 1 Kasım  itibarıyla durdurulacağı açıklanmıştı.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN ESHOT KART SAHİPLERİ

ESHOT KARTLARI, KAYITLARI KONUSUNDA VİZE İŞLEMLERİNİ YAPTIRAMAYAN  ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER , İZMİR, KONAK ZİRAAT BANKASI YANI ULAŞIM KARTLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ`NDE VİZE İŞLEMLERİNİ YAPTIRABİLİR…

Kişiselleştirilmiş Öğrenci Kartları vizesi için istenen belgeler

*   Milli Eğitim Bakanlığı´ na bağlı İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri ile İzmir ili sınırlarında bulunan (Dokuz Eylül Üniversitesi – Ege Üniversitesi – Yüksek Teknoloji Üniversitesi – Ekonomi Üniversitesi – İzmir Üniversitesi – Yaşar Üniversitesi – Gediz Üniversitesi) ve Manisa´ da bulunan Celal Bayar Üniversitesi´ nde öğrenim gören öğrencilerden vize işlemleri için öğrenci belgesi istenmez.

*   Diğer Üniversitelerde öğrenim gören(Açık Öğretim Fakültesi hariç) öğrenciler üniversite kimlik kartlarında dönem belirtilmiş ise (2011-2012)kartın aslı ve fotokopisi, belirtilmemiş ise yeni tarihli öğrenci belgesi aslı,

*   Açık İlköğretim ve Açık Öğretim Lisesi öğrencileri bağlı bulunduğu okuldan alacakları öğrenci belgesi aslı,

*   Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri 2011-2012 öğretim yılına ait üniversite kimlik kartının aslı ve fotokopisi,

*   ESHOT Öğrenci Kartı

Kişiselleştirilmiş Öğretmen Kartları vizesi için istenen belgeler

*   Milli Eğitim Bakanlığı´ na bağlı İlköğretim ve Ortaöğretim Okullarında görev yapan öğretmenlerden belge istenmez
*   4/B Sözleşmeli Öğretmenler için 2012 yılı sözleşmesinin “Aslı Gibidir” örneği
*   ESHOT Öğretmen Kartı

VİZE İŞLEMİ ÜCRETSİZDİR.

VİZE YAPILAN NOKTALAR
ÖĞRENCİ ÖĞRETMEN ESHOT TOPLU TAŞIMACILIK KARTLARI İÇİN VİZE VE KAYIT İŞLEMLERİ 13.02.2012 TARİHİNDEN İTİBAREN KONAK ZİRAAT BANKASI YANI ULAŞIM KARTLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ´NDE YAPILMAKTADIR…

2014 ÖĞRETİM DÖNEMİ ÖĞRENCİ-ÖĞRETMEN KARTLARI İLK BAŞVURULARI

Öğrenci-Öğretmen kartları ilk başvuruları www.eshot.gov.tr internet adresinden, kart teslimi ise Konak´ ta bulunan Eshot Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü´ nden yapılacaktır.

Kart başvurularında izlenecek yol hakkında www.eshot.gov.tr internet adresinden bilgi edinilebilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum Yapılmış.

 1. ceren istek dedi ki:

  kentkart’im yok almam nazım hemde hemen.13 yaşımdayım çok geç kaldım.

 2. melisa atalay dedi ki:

  başvuru yaptım ama cevap almadım ne zaman benım kartım.

 3. sinem dedi ki:

  izmir büyük şehir belediyesi kartım basıldımı eshot kartım hala çıkmadı.

 4. Asil dedi ki:

  Istedigim bilgilere neden ulaşamıyorum? Ben 2012_2013 ögretım yılı içın ılk kez ögrencı kartı çıkarmak ıstıyorum. Eshot ögrencı kartı çıkarmak ıçın ne zaman muracaat etmelıyım?

17 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar