Dünyadaki Benzin Fiyatları En Pahalı ve En Ucuz Petrol Ne Kadar?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

2013 Dünyadaki En Ucuz ve En Pahalı Benzin Nerede?

2013 Yılında da Dünya’nın en pahalı benzini Ülkemizde satılmakta, 2012 yılı mart ayında yapılan uluslar arası benzin fiyatları belirleme analizlerinde Türkiye’nin en pahalı benzini satın aldığı ortaya çıkmıştır.

Dünya’da benzini en ucuz fiyatlardan satın alan ilk dört ülke sırasıyla Venezuela, İran, Suudi Arabistan ve Katar.

Akar yakıtı en pahalı, en yüksek fiyata satın olan ilk dört ülke ise sırasıyla Türkiye, Norveç, İtalya ve Danimarka.

Bu yılda En pahalı Akaryakıt fiyatları Türkiye’de bulunmakta. Ülkemizde benzinin bu kadar pahalı olmasının sebebi ise satın alındığı fiyatın iki katı fazlasının sadece vergi olmasıdır.. Durum gösteriyor ki benzininin litresine en fazla parayı ödeyen ülke olduğumuza göre en çok kazanan ülke de biziz. ozguncel.com Türkiye böyle zengin olmaya devam ettiği sürece bu fiyatlar da inecek gibi görünmüyor.

Yazımızın sonundaki infografik liste sıralamasında Uluslararası olarak petrol kullanımı yapan bütün ülkeleri ve ödedikleri petrol fiyatı miktarı hakkında ayrıntılı bilgi yayınlanmıştır.

Benzin fiyatlarının bulunduğu grafikte bedel olarak değerler dolar (cent) ve euro olarak baz alınmıştır. Listede bulunan değerleri 100′e bölerek kullanılan petrolun kaç euro ettiğini öğrenebilirsiniz.

Dünya’da Benzin fiyatları Ne Kadar?

gas-prices-2013

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyadaki Benzin Fiyatları En Pahalı ve En Ucuz Petrol Ne Kadar?” üzerine 2 düşünce

  1. Benzin Solmuş

    dünyada benzin fiyatları sürekli yükseliyor umarım gün gelir zam yapacak satacak 1 litre bile benzin kalmaz.

    Yanıtla
  2. Sibel

    Benzinin Türkiyede pahalı olması aslında kendi işine sahip olmak ve %15-30 lük yakıt tasarrufu elde etme fırsatı yaratır. detaylı bilgi:

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>