Dövme yaptırmak günah mı çıkar mı dövme nasıl silinir?

Kalıcı Yada Geçici Dövme neden günahtır?

Tatto sildirme, dövme sildirme metodları, Dövme ne şekilde menfaat? Dövme yaptırdım fazlaca pişmanım bu dövmelerden kurtulmak isterim lütfen destek olun…

Arkadaşlar, bilhassa de kof işlerle uğraşan yeryüzü da hep bulunmuş olduğu yaşta kalacağını sanan, asla çevrenindeki kişilerin eksilmeyeceğini, bir akraba ayarı kurmayacağını, ihtiyarlamayacağını sanan polisler bulunmaktadır. İmtihan camiasında olduklarını unutup sonsuz kısaca hayatı yeryüzü zamanıyla 24 saatlik gün dilimlerine bölünmüş averaj altmış-65 adet 365 gün yaşayacakları yaşama, ebedi yaşantıyı yeğleyen gruptur.

Birkez şunu söylemek gerekli, Dövme sigara gibi kötü bir alışkanlıktır. Kendini ispatlama, etrafındakileri etkileme, sözde fiziğini gösterme hevesi ve benzeri gibi. Kesinlikle de yapıması yanlıştır. İnsan bedeni Zamana yenik düşecek durumda yaratılmıştır. Er ya da geç buruşarak kullanılamaz hale gelmeye mahkumdur. Birazcık inanç sahibi olan Müslüman kardeşlerimizi ya da İslam’ı seçmeyi düşünen insanları ilgilenen kısıma geliyoruz. Yukarıda saydığımız nedenler kalıcı dövme yaptırmanın boş bir iş olduğunu kanıtlayan başlıca sebeplerdir. Dünya hayatına geldiğinizde hayatınızda dövme nedir bilmeden büyüdüğünüz zamanı hatırlayın. Ne kaybettiniz? Neyiniz eksildi? Etrafınızda kim değersiz ya da bir şeye benzemez olduğunuzu hissettirdi. Eğer ben varım böyle hissettim ve bu yüzden dövme yaptırdım diyenler var onlara da cevabım, Fiziğine, Dövme şekline, yapısına tipine hayran kalarak baktıkları insanlar haricinde vücutlarına saçma sapan figürler çizdirdiğine bin kez pişman olan insanlar olduğunu da görecekler.

hasta-insan-dovmelerBir bakın kaçınızın vücudunda rahatsızlık verici saçma renklerde şekillerde figürler var? Omuza dövme yaptırmak, sırta dövme yaptırmak, kol altına, göbeğe, göğse, bel boşluğuna, kalça üzerine popo denilen bölgeye hatta af edersiniz apış arasına dövme yaptırmak.  Dövme de değil buna yama demek salakça boyalar şekiller çizdirmek demek daha önemli. Zira dövme denilince birşey sanılıp hevesleniliyor. Dövme günahtır, haramdır, vücuda kendi iradenizde saçma ispatlar niyeti ile kimsenin takdir etmeyeceği boş şekiller çizdirmek aşağılanılacak bir durumdur. Bu heves içinde olan insanlar kesinlikle psikoloğa gidip bu hastalıkdan bir an önce kurtulma yollarına girmelidir.

domuz-dovme

Unutmayın, ne etrafınızda sizinle birlikte ebediyen genç kalacak insanlar olacak, ne de bedeniniz 18-20 li yaşlardaki gibi kusursuz kalacak. sarkık et yığınları içerisindeki yamalı yeşil ya da koyu renkli lekeler gibi ömrünüz boyunca taşıyacaksınız. Ve bu dövmeyi yaptırdıktan çok değil ya hemen ya da 2-3 yıl sonra deliler gibi pişman olacaksınız. Sonra da dövmeden kurtulma yöntemleri arayacaksınız.

Tavsiyemiz; illaki niyetiniz ben kendimi karalatmak istiyorum sa gidin özünde kına olan ve ve bir kaç hafta içerisinde çıkan geçici dövmeler yatırmanızdır. Hem vücudunuzda kadar kalacağına siz karar verirsiniz. Hem de her dönem sıkılana kadar farklı dövme şekilleri denemiş olursunuz.

gobege-dovme

cirkin-dovme-modelleri

Dövme çıkarılır mı?

Bir dünya operasyon ve masraftan sonra çeşitli yöntemlerle o dövmeden kurtulmanız mümkündür. Fakat o bölge asla ilk günkü pürüzsüzlüğünde kalmayacaktır. Ayrıca fevri düşünü kurtulma isteğiyle saçma yöntemlere de başvurmanıza sebep olabilir. Sıcak hamur kullanarak o bölgeyi haşlayarak çıkarmak isteyebilir ve bu sefer de ömür boyu o izi taşımak zorunda kalabilirsiniz. Bu da ayrı bir günah ve külfettir. Profesyönel yöntemlerle dövmeden kurtulduğunuzda iste ya teninizde farklı renkte yama şeklinde bir iz, ya rahatsız edici çizgiler ya da derin ameliyat kesikleri ve yanış şeklinde buruşukluklar kalacaktır.

Kısacası dövmenin her türlüsü günah yanlış ve haramdır. Yaptırmak isteyen bu yazılar görmezden gelir yaptırır engel olamazsınız zaten (Allah acısın) Vazgeçmek isteyeni de fazlasıyla ikna edecektir. Karar sizin. Bana yaşamayacak, ölmeyecek hesap vermeyeceksiniz. Fakat birgün mutlaka hesap vereceksiniz. kaç tane 365 gün sonra onuda Allah bilir.

İğrenç Dövmeler Albümü

Hayırlı düşüncelerle yaşamanız dileğiyle kalın sağlıcakla.

Sponsorlu Bağlantılar

7 Yorum Yapılmış.

 1. ayaz dedi ki:

  dövmelerimi tca asiti ile sildim ve kendi başıma uyguladım bütün silme işlemini. dövme silme işlemlerinde lazerden başka yöntem yokmuş gibi davranılıyor ama tca asitide hiçte yabana atılır bir yöntem değil konuya alakalı şu yazı baya bi kafa açıyo.. tavsiye ederim.

 2. can dedi ki:

  Paylaşım için çok teşekkür ederim çok güzel ve anlamlı bir yazı olmuş 50 dolarlık bir yamayı ömür boyu bedeninde taşımak benzetmesi 🙂 müthişsin. Dövme rezaleti ancak bu kadar güzel anlatılır. Tabi anlayana. Umuyoriz ki bu paylaşım birilerinin gözlerini açmaya yarar… Zira yamalılar bu durumdan epeyce rahatsız olacak gibi… Ama Allah samimi töbveleri kabul eden bağışlayandır 😉

  • mustafa dedi ki:

   siz ne konuşuyorsunuz yaa kime ne vaaz vermek sana mı düştü insanları bırakın istediği gibi yaşasın niye günah kul hakkımı bu dövmem var kuran okuyorum namaz kılıyorum oruç tutuyorum ne olcak şimdi ozaman bırakıyım ben günahkarım diye herkesin günahı da sizin boynunuza ben hesabını veririm

 3. ayça bor dedi ki:

  öncelikkle şunu söylemek istiyorum dövme yaptırmak psikolıjik bir rahatsızlık değildir. psikoloğa gitmesi gereken bu yazıyı ne sıfatla yazdığını bilmeyen kendince fetva veren kişidir. özet geçiyorum cahilin tekidir. sizin gibi müslümanlardan utanıyorum. siz ve sizin gibi cahiller müslümanlığı bu dünyaya yanlış anlattınız ve bu yüzden avrupadaki tüm insanlar müslümanları terörist sanıyor. doğal seleksiyona uğrayıp yok olmanız temennisiyle.

 4. […] rağmen taktın kafana yaptıracan mı o saçma yamayı? O ZAMAN BUYUR BURADAN YAK. Daha önceki Dövme haram mıdır? isimli makalemizi ziyaret et ya da bu kadar yeter kilise imamlarının söylediğini takarım […]

 5. […] takipçilerimiz içinse daha önce hazırladığımız Dövme Günahmı dır? isimli makalemize buradan ulaşabilirler. Zira İslam dini dövme yapanı ve yaptıranı lanetlemiştir. Umursamayanlar için […]

15 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar