Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir Giriş Ücreti

İzmit (Kocaeli) il sınırları içerisinde yer alan Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi, vahşi doğada yer alan hayvanları tanımak için aşırı derecede ideal bir yerdir. Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi hayvanları çok sayıdadır. Belki de ülkemizde en fazla hayvan türünü barından yerin Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi olduğunu söyleyebiliriz. Birçoğunuz bu hayvanat bahçesinin adını duymuş olsa da maalesef Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesine nasıl gidilir denildiği zaman net bilgiler veremiyor. Bu yüzden sizlere hem bu hayvanat bahçesine nasıl gidebileceğiniz hakkında hem de Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi giriş ücreti konusunda bilgi vereceğiz.

O güzel anları ve Dünyanın dört bir yanından getirilmiş birbirinden mükemmel canlının  bulunduğu bu güzel ortamı çocuklarına göstermek için can atıyorlardır. Ya da babaları, anneleri ile birlikte Darıca Hayranat Bahçesine giden şanslı minikler arkadaşlarına o güzel doğa harikalarını ballandıra ballandıra anlattığında heyecanlanıp ailelerine gitme talebinde bulunduğu kişilersiniz.

darica_hayvanat_bahcesi_fiyatlari_ucret_tarifesi_adresi_yol_tarifi_nerede_nasil_gidilir

Eğer siz de ebeveynler olarak söylediklerimize hak veriyorsanız doğru adrestesiniz. Ozguncel.com ailesi olarak edindiğimiz bilgiler dahilinde Darıca Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir? sorusunun kesin yanıtını en güncel haliye  ayrıntılı olarak yanıtlayacağız.

izmit Darica Hayvanat Bahcesi Nerede

Darıca Hayvanat Bahçesi Adresi Yol Tarifi

Darıca hayvanat bahçesine nasıl gidilir konusunda ne kadar sözel bilgiler versek de bu hayvanat bahçesinin yerini bulmakta zorlanan kişiler oluyor. Yer tarifi konusunda en güncel bilgileri bizlere her zaman Google Maps vermektedir. Bu yüzden Darıca Hayvanat Bahçesinin tam olarak nerede yer aldığını anlamanız için sizlere ilgili hayvanat bahçesinin nerede olduğunu gösteren Google Maps haritasını aktaracağız.

Darica Hayvanat Bahcesi Adres

Darıca Hayvanat Bahçesine Nasıl Giderim?

Marmara Bölgesi (Avrupa Yakası Yönünden Asya yönüne)İzmit – Gebze ya da İstanbul tarafından geldiğinizde eski adı ile E-5 şu ankı adi ile D-100 karayolunun Bayramoğlu-Darıca Sapağına geldiğinizde yolun alt yönünde kalan Benzin-Akaryakıt istasyonu ve herkesin bildiği McDonalds’ın yöneyinden geçen yoldan geçerek Darıca’ya çıkan istikamette karçınıza çıkan 3 yol ağzından sola sapınca 1 kilometre ileride karşınıza çıkacaktır.

Darıca Hayvanat Giriş Ücretleri Bilet Fiyatları

Not: Bu fiyatlar güncel fiyatlar değildir. Güncel fiyat bilgilerine ulaşmak için Darıca Hayvanat Bahçesi yetkililerine ulaşmanızı önermekteyiz. Yetkililere ulaşmak için aşağıda vermiş olduğumuz telefon numaralarını kullanmanız mümkündür.

Yetişkin: 15.00 TL
5-17 Yaş Arası: 10.00 TL
0-4 Yaş Grubu: ÜCRETSİZ
%40 Engelliler: 5.00 TL
Er/Erbaş: 2.50 TL
Yetişkin Tur Girişi: 12.50 TL
Öğrenci Tur Girişi: 7.50 TL
65 Yaş Üzeri: 5.00 TL

Darıca Hayvanat Bahçesi Telefon Adres İletişim Bilgileri

Darıca Hayvanat bahçesinin sahip olduğu alan yetersiz olduğundan dolayı daha büyük bir yere taşınacağı konuşulanlar arasında yer alsa da hayvanat bahçesi yetkilileri bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. Bu yüzden sizlere güncel iletişim bilgilerini aktaracağız. Hayvanat Bahçesinde bazı günler çok yoğun geçmektedir. Bu yüzden hayvanat bahçesini ziyaret etmeden evvel yetkilileri arayıp bu konu hakkında bilgiler almanızı tavsiye ederiz.

Adres: Tuzla Caddesi No:297, 41480 Darıca/Kocaeli
Telefon: 0262 653 6666

Darıca Hayvanat Bahçesindeki Hayvanlar

Darıca hayvanat bahçesi birçok hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Hayvanat bahçesindeki hayvanlar memeliler, kuşlar ve sürüngenler olarak sınıflandırılmaktadır. Tepeli Afrika ördeği, sığır balıkçıl, kaya kartalı, dev kaplumbağalar, aguti ve aslan gibi birçok hayvan türü bu hayvanat bahçesinde bulunmaktadır. Özellikle bu hayvanat bahçesinde yer alan kuş çeşitliliği aşırı derecede fazladır. Kuşları seven ve tanımak isteyen kişiler kesinlikle bu yüzden Darıca Hayvanat Bahçesine gitmelidir.

Nesli Tükenen ve Tükenmekte Olan Hayvanlar

İnsanlar doğayı bilinçsiz bir şekilde kullandıklarından dolayı nesli tükenmekte olan hayvanlar arasına her gün bir yenisi ekleniyor. Bu hayvanların yaşam alanlarını bizler yok ettiğimizden dolayı yok olmakla yüzleşmelerine neden oluyoruz. Doğayı ve canlıları hunharca kullandığımız sürece bu kötü gidişe dur demek mümkün olmayacaktır. Biz insanların doğaya vermiş olduğu zararın boyutunu daha iyi anlamanız için sizlere nesli tükenmekte olan hayvanlar ile ilgili bir video sunacağız.

Ayrıntılı bilgi için buradan Vikipedi Özgün Ansiklopedisi Boğaziçi Hayvanat Bahçesi Sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Online bilet Almak ve tüm bilgilerin güvenilirliğini sorgulamak için buradan Faruk Yalçın Zoo Resmi Web sayfasına ulaşabilirsiniz. İzmit Gebze derince de bulunan darıca hayvanat bahçesi hakkında sormak ve paylaşmak istediklerinizi yorum kısmından ekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

11 Yorum Yapılmış.

 1. tugce dedi ki:

  darıca hayvanat bahcesınde pıknık alanı varmı?

 2. kürşat dedi ki:

  nasıl gideriz

 3. metin bahçeci dedi ki:

  darıca hayvanat bahçesine toplu taşıma ile gidilirmi gidilirse kadıköyden nasıl gidilir bilgi verirseniz sevineceğim. Teşekkürler

 4. Dilara dedi ki:

  merhaba ben 13 yaşındayım bu yıl ilk defa izmit gebzede bulunan darıca hayvanat bahçesine gideceğim.

 5. Eda Ece dedi ki:

  Darıca hayvanat bahçesinde bir sürü yabani canlı var bazılarının nesli tükenmek üzere.

 6. Sinem dedi ki:

  bu yaz sınıfça gideceğiz. Boğaz içi hayvnat bahçesine nasıl gidebiliriz?

 7. Engin dedi ki:

  Öğrenci indirimleri ne kadar darıca hayvanat bahçesi giriş ücreti olarak?

 8. Caner dedi ki:

  Faruk yalçın hayvanat bahçesi ile darıca hayvan barınağı aynı yer mi?

 9. Melisa dedi ki:

  darıca hayvanat bahçesi çok güzel hayvanlar var her sene gidiyoruz ailemle, çok heyecanlıyım aslanların bebeği olacaktı yavruları göreceğiz bu sene.

 10. Canan dedi ki:

  hayvanları çok seviyorum izmir gebze darıca hayvanat bahçesine nasıl gidebilirim? sorusunu çok güzel yanıtlamışsınız.

 11. Rauf dedi ki:

  darıca hayvanat bahcesine giriş güzel ama hayvanlara resmen eziyet ediyorlar.

17 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar