Çelik Erişçi Kimdir? Kaç Yaşında Nereli Hayatı Biyografi Vikipedi

Şarkıcı Çelik Kimdir?

90’lı yılların en beğenilen şarkıcı yorumcu ve söz yazarlarından biri olan ve herkes tarafından Çelik olarak tanınan başarılı isim kimdir? Türkiye’de özellikle yazımızın başında bahsettiğimiz gibi 90’lı yıllarda İzel Çelik Ercan efsanesinin ardından tek başına yoluna devam eden ve her çıkardığı albümle adından söz ettirmeyi başaran Çelik Erişçi Hayatı hakkında bilgi almak isteyen Ozguncel.com takipçilerine Wikipedi Özgün Ansiklopedisinden endindiğimiz bilgiler dahilinde paylaşımda bulunacağız.

Çelik Erişçi Biyografi

Çelik Erişmi Doğum Tarihi 5 Mayıs 1966 yılıdır. Doğum yeri İstanbul İlimizdir. İlköğrenimini Pendik Süreyya Paşa İlkokulu’nda, ortaokulu ve liseyi Pendik Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümü’nü kazanmasına rağmen devam etmedi. Babasından gizli konservatuvar sınavlarına girdi ve kazandı. 1985’te İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’ne kayıt yaptırdı ve kontrabas enstrümanını seçti. Konservatuvarla birlikte başlayan müzik yaşamında hızla yükseldi. Babasının ani ölümüyle sarsıldı ve bir süre ailesinin geçimini sağlamak için değişik yerlerde (Caddebostan Minder Bar / Zeki-Çetin Müesseseleri’nde) gitar çalmaya, şarkı söylemeye başladı. İzel Çeliköz ile birlikte Elma Kabare’de Müjdat Gezen, Cenk Koray, Cem Özer, Ayşen Gruda gibi ünlü isimlerle çalıştı. 1990 İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nü bitirdi. kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87elik_%28%C5%9Fark%C4%B1c%C4%B1%29

Çelik Erişçi Kariyeri

İzel-Çelik-Ercan üçlüsü

1988’da okul arkadaşları İzel Çeliköz ve Ercan Saatçi ile birlikte grup kurmaya karar verdiler ve 1991’de “Özledim” isimli ilk albümlerini çıkardılar. Grup, İstanbul Altın Güvercin Müzik Yarışması’nda sözü ve bestesi Çelik’e ait olan “Dön Artık” isimli parçayla 3. oldu. 1992 Hürriyet Gazetesi Altın Kelebek Ödülleri “En İyi Grup” Ödülü’nü aldılar. Çelik daha sonra gruptan ayrıldı ve yoluna tek başına devam etmeye karar verdi. Çelik Erişçi, müzikteki başarısıyla yetinmeyip Akademik Kariyer yapmayı kafasına koydu.

 Çelik Erişçi Resimleri

Çelik Erişçi Fotoğları Görseller

Celik Erisci 04 celik2 Celik Erisci Celik Erisci 05 Celik Erisci 03 Celik Erisci 01

Çelik Erişçi Albümleri Çalışmaları

 • Ateşteyim, (Şubat 1994) Raks Müzik
 • Benimle Kal, (1995) Plaza Müzik
 • Yaman Sevda, (1996) Plaza Müzik
 • Sevdan Gözümün Bebeği, (1997) Plaza Müzik
 • Sevgilerimle, (1998) PLAZA MÜZİK
 • Onu Düşünürken, (1999) Plaza & Polygram Müzik
 • Unutamam, (2000) Universal Müzik
 • 8inci, (2001) Universal Müzik
 • Yol, (2002) Universal Müzik
 • Affet, (2003) Mert Müzik
 • Gariban, (2005) Seyhan Müzik
 • Kod Adı Aşk, (2006) Seyhan Müzik
 • Kalp Gözü, (2011) Statü Yapım
 • Milat, (2012) Statü Yapım

46 yaşındaki başarılı yorumcu Çelik Erişçi’ye müzik kariyerinde başarılarının devamını dileriz. Dilerseniz Çelik Erişçi hakkındaki düşüncelerinizi alt kısımdaki yorum bölümü aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

 1. aysel çelik dedi ki:

  seni seviyorum,sana aşığım vb.cümlelerini çok duymuşsunuzdur eminim çelik bey.üniversite yıllarında adanaya 2 defa gelmiştin.sanırım 95,96,97 yıllarıydı.yurttaydım ve arkadaşlarıma ısrarla senin konserine gitmek istediğimi söyledim.elimdeki son parayla ki sanırım bilet parası 50kuruş-ki bugünün değeri bu idi-saat 15:00 teki sınavıma bile gitmemiştim sırf senin konserine gelmek için.geldim ve o zamanlar o kadar aşıktımki sana.konserinde sana o kadar yakındım ve sevinçten ağlıyordum.o kadarki,odamdaki dolabımda hep senin resimlerin vardı.arkadaşlarım radyoda senin şarkıların çıktığı an beni çağırırlardı ve 2.kattaki odama nasıl koşardım anlatamam sırf senin şarkına yetişebilmek için.ne çok şiir yazdım,sana.hepsi sararmış okul defterlerimin arasında.işte çelik erişçi.benim gençliğim,senin hercainle,dilberinle,bu şehrin ışıkları şarkılarınla geçti.o zamanlar 20 sinde bile değildim.şimdi ise 37 yaşındayım.ve hala seni çok seviyorum.eşim vefat etti.ama onunla da sağlığında seni sevdiğim için ne kavgalar ettik.imkansız ama,sana tıpatıp benzeyen,senin tüm özelliklerini taşıyan birini bulmak ve ondan hiç ayrılmamak.işte adı üstünde hayal.senle birlikteliğimizin asla olmayacağını biliyorum.

13 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar