Burçlara Göre Bayan Parfümleri | Burçlara Göre Erkek Parfümleri

2012 yılında da araştırmacıların açıklamaları çarpıcı 2012 Bayan, Erkek Parfümleri. Burçlara göre parfüm varmı dır? Burçlara göre parfüm nedir? Tercihi nasıl yapılmalıdır? Enteresan bir şekilde insanın akıl dengesini karıştıran sinir uçlarına hükmeden kokuların büyüsünden bahsetmek istiyoruz. Öncelikle söylenmesi gereken bu kokuların günlük davranışlarınızı biler belirlediği, tavırları, kararları kontrol ettiği bilinmekte even bu işlemi vücuda uygulanan kokunun burna yansıması anından meydana gelen bir reaksiyon. Parfümlerinizin fiyatları önemli değildir. Sadece uyguladığınız kokunun sizlere hitap etmesi önemlidir. Parfümünüzün fiyatını ve modelini gizli tutun. Şimdi de söylemek istediğimiz başka bir şey parfüme göre burç varmı dır? Evet bu mümkün olabilir, insanların ortak yapıları burçlarıyla dengelidir dersek. Yani Akrep burcu isanları aşağı yukarı koku olarak aynı modelleri tercih eder keskin, kararlı ve ince kokular. Etrafınızdaki bir çok insan için bu teori geçerli olabilir. Ama 2012 – 2013 yılı yıldız yerleşimi ne gibi sürprizler sunar bunu bilemeyiz. Burçlara göre parfüm tercihi yapan bazı isimleri sizlerle paylaşmak isterdik. Araştırmaları yapıp bu konu hakkında da ilerleyen konularımızda sizler için yeni bir başlık atacağız.

Burçların karakter özellikleri, uğurlu kokuları ve karakterlerine uygun koku eşleşmeleri ilginizi çekecek! Burçların karakterlerine uygun içerikleri olan parfümleri, isimlerinin üzerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

KOÇ BURCU: 21 Mart -20 NİSAN

Burç özellikleri ve Ona uygun kokular: Atılgan, etkin, tepkisel, enerjik, aceleci, hızlı, kendine aşırı güvenen, serüvenci, girişken, cesur, iddialı, dik kafalı, açık sözlü, dürüst, kendine dönük, agresif, çabuk öfkelenen, dikkatsiz, alaycı.

Uğurlu Kokuları: Manolya, Lavanta Çiçeği, Itır

Güçlü, canlı, ateşli kokular koçların kendinden emin doğalarına uygun olacaktır. (özellikle baharatlı kokular düşünülebilir.)

Parfüm Önerileri:

1. Givenchy Play for Her
2. Gucci Guilty
3. Guerlain Shalimar

BOĞA: 21 NİSAN-21 MAYIS

Burç özellikleri ve Ona uygun kokular: Güvenilir, pratik, duygusal, tutarlı, üretken, sabırlı, dayanıklı, kararlı, sanatçı ruhlu, sadık, sahiplenici, inatçı, tutucu, güzelliklere ve maddeye önem veren, doğaya düşkün.

Uğurlu Kokuları: Müge, Elma Çiçeği

Klasik bir romantik olan boğa burcu insanları, özellikle güzelliğe düşkünlüğü ve doğaya yakınlığı ile hafif kokular tercih etmelidir . Aynı zamanda sofistike toprak kokuları da uygun olur.

Parfüm Önerileri:
1. Nina Ricci L’Air du Temps

2. Chloé Love, Chloé

3. Lancômé Trésor Midnight Rose

İKİZLER: 22 MAYIS- 22 HAZİRAN

Burç Özellikleri ve Ona Uygun Kokular: Zeki, uyanık, esprili, iletişimde yetenekli, sosyal, sempatik, yeniliklere açık, çok yönlü, havai.

Uğurlu Kokuları: Mimoza, Çiğdem

Özellikleriyle bizi her an şaşırtabilecek bu burç insanları, tatlı ve aynı zamanda biraz baharahatlı, odunsu esintiler barındıran narenciye kokuları kullanabilir.

Parfüm Önerileri:
1. Guerlain Mitsouko

2. Jo Malone Wild Bluebell

3. Chanel Coco Mademoiselle

YENGEÇ: 23 HAZİRAN-22 TEMMUZ

 

Burç Özellikleri ve Ona Uygun Kokular: Duygusal, Hassas, yumuşak, nazik, önsezili, içe kapanık, anlayışlı, ilgili.

Uğurlu Kokuları: Gül, Leylak

Romantik ve zarif yengeçlerin doğalarına uygun olan odunsu kokularla harmanlanmış taze çiçek kokuları, tatlı ve sıcak bir havaya bürünmelerini sağlar.

Parfüm Önerileri:
1. Yves Saint Laurent Parisienne

2. Ralph Lauren Romance

3. Annick Goutal Le Mimosa

ASLAN BURCU: 23 TEMMUZ- 23 AĞUSTOS

Burç Özellikleri ve Ona Uygun Kokular: Kendinden emin, güvenli, dinamik, güçlü, canlı, etkileyici, sıcakkanlı, cesur, lider, sevecen, neşeli.

Kendine odaklanılmasını seven bu burç grubu için yoğun ve baskın kokular ideal olacaktır.

Uğurlu Kokuları: Misk, Portakal Çiçeği

Parfüm Önerileri:
1. Angel Eau de Toilette by Thierry Mugler

2. Prada Candy

3. Heidi Klum Shine

BAŞAK BURCU: 24 AĞUSTOS-22 EYLÜL

Burç Özellikleri ve Ona Uygun Kokular: Seçici, pratik, yararlı, dakik, dikkatli, detaycı, titiz, becerikli, yardımsever, çalışkan, mütevazi.

Doğadan gelen saf ve taze kokular abartısız ve zarif bir karışım içinde sunulduğunda tam da başak burcu kadının doğasına denk gelecektir.

Uğurlu Kokuları: Leylak, Limon, Sardunya, Bergamut

Parfüm Önerileri:
1. Chanel No5

2. Narciso Rodriguez Essence Eau de Musc

3. Kenzo L’eau de KenzoAmour

TERAZİ BURCU: 23 EYLÜL-23 EKİM

Burç Özellikleri ve Ona Uygun Kokular: Paylaşımcı, uyumlu, sosyal, içten, düşünceli, dengeli, nazik, tatlı, hoş, arabulucu, zarif, sanatkar, zevkli, aşırı narin.

Arkadaşları tarafından çevrelenmeyi, partileri ve davetleri seven burcun kadınlarına meyveli çiçek kokularından harmanlanmış flörtöz kokular çok yakışır.

Uğurlu Kokuları: Gardenya, Yasemin, Gül

Parfüm Önerileri:
1. Kate Space New York Twirl

2. Estée Lauder Beautiful

3. Coach Poppy Flower

AKREP BURCU: 24 EKİM- 22 KASIM

Burç Özellikleri ve Ona Uygun Kokular: Derine inen, araştıran, seksi, keskin, güçlü, karmaşık, duygusal, gizemli, şehvetli, tutkulu, kıskanç, kuşkucu.

 

Uğurlu Kokuları: Misk, Manolya

Parfüm Önerileri:

1. Elie Saab Le Parfum

2. Tom Ford Black Orchid

3. Yves Saint Laurent Opium

YAY BURCU: 23 KASIM-21 ARALIK

Burç Özellikleri ve Ona Uygun Kokular: Akıl, anlayış, ileri görüş, metafizik, etik, idealist, hayalperest, ahlaklı, açık fikirli, iyimser, umutlu, kaygısız, neşeli, açık yürekli, cömert, yardımsever, insancıl, merhametli, hoşgörülü, gerçeği arayan, kaşif, maceracı, gezgin, açıksözlü.

Eğlenceli ve maceracı kişiliğiyle uyumlu olacak biraz da oyuncu aşık tarafını tamamlayacak bir koku seçmelidirler. Şekerli kokular ve portakal çiçeği gibi meyveli çiçek kokularının enerjisi yaylara uygun olacaktır.

Uğurlu Kokuları: Nergis, Zambak, Yasemin

Parfüm Önerileri:
1. Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh

2. Guess Seductive

3. Clinique Happy

OĞLAK BURCU: 22 ARALIK- 20 OCAK

Burç Özellikleri ve Ona Uygun Kokular: Sorumluluk sahibi, pratik, organize, olgun, güvenilir, çalışkan,yönetici, planlı, dikkatli, verimli, mücadeleci, hırslı.

Sıra tercihe gelince lüksten vazgeçemeyen oğlaklar için; ince ve zarif bir şekilde seksi sonuç veren karışımlar uyumludur.

 

Uğurlu Kokuları: Kadife çiçeği, Kamelya

Parfüm Önerileri:
1.Miss Dior Chérie

2.Calvin Klein Eternity

3.Donna Karan Cashmere Mist

KOVA BURCU: 21 OCAK-19 ŞUBAT

Burç Özellikleri ve Ona Uygun Kokular: Kendini geliştiren, özgür düşünceli, insancıl, yenilikçi, sıradışı, sosyal, dışadönük.

Sıradışı tarzlarıyla ilginç bir ruha sahip kovalar, yeşil ve kahverengi doğa kokularının sıradışı çiçek kokularıyla karışımı tercih etmelidirler.

Uğurlu Kokuları: Menekşe, Kır Çiçekleri

Parfüm Önerileri:
1.Cartier Baiser Volé

2.Bond No. 9 High Line

3. Chanel Cristalle Eau Verte

BALIK BURCU: 20 ŞUBAT-20 MART

Burç Özellikleri ve Ona Uygun Kokular: Hassas, duygusal, merhametli, anlayışlı, fedakar, verici, romantik, hayal gücü gelişmiş, gizemli, sezgisel, mütevazi.

Entelektüel ve sanatsal balık kadınları aynı şiirsellikte taze ve lirik parfüm karışımları tercih ederler.

 

Uğurlu Kokuları: Zambak, İnci çiçeği
1. Calvin Klein Euphoria

2. Issey Miyake’s L’Eau d’Issey

3. Giorgio Armani Acqua di Gioia

Sponsorlu Bağlantılar

10 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar