Bebeklerde Yeşil Kaka (Dışkı) Neden Olur?

Soru: Bebeğimi düzenli olarak emziriyorum fakat anlayamadığım bir şeyle karşılaştım. çocuğun dışkısının renki değişti. Bu sorun neden kaynaklanır? Bebeğim yeşil kaka yapıyor. bu durum normal midir? bebeğimin sağlığı yerinde midir? Herhangi bilinmeyen bir rahatsızlıktan dolayı mıdır bir türli anlayamadım bebekler neden yeşil kaka yapar? bebeklerin bu renkte tuvaletlerini yapması normal midir? Bir anne olarak çok üzülüyorum beni bu konu da bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yanıt: Değerli takipçimiz uzmanların yanıtlarına dayanarak sizlerin tüm sorularınıza tam ve net cevaplar vermeye devam ediyoruz. Bir anne olarak bebeğinizi düzenli bir şekilde emzirmeniz çok güzel bir durum. Bebeğinizin bu durumundan endişelenmeniz normal. Bebeğinizin genel ağlık durumu yerinde ve mutlu ise yeşil kaka yapmalarında endişelenecek bir durum söz konusu değildir. Yeşil kaka daha önce emilen ilk süt ve en son emilen süt arasındaki dengesizlikten kaynaklanır.Komplike gibi görünen bu durum aslında değildir. Bol miktarda ilk süt alımı yada bol miktarda şeker alım yeşil dışkıya sebep olur.


Ayrıca Yeşil kaka durumu, Memede üretilen sütün çok yağlı ya da şekerli olmasından kaynaklanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri bebek göğüsteki sütü emdikten sonra günde 12 – 16 ara ile sulu ve kokulu kaka yapıyorsa oluyorsa bebeğiniz ishal olmuş olabilir. Bu durumda uzman hekim ve pediyatriste tanışmanız gerekmektedir.

Bebeğinizi sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesini dileriz.

Bebekte yeşil dışkı, bebeklerde yeşil kaka nedenleri nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. MÜSLİME AKSU dedi ki:

    4buçuk aylık kızım var.2 aydır mama ile besliyorum sütüm yok.Aptamil HA yediriyorum.1 haftadır yedırıyorum bugun kakasını koyu yeşil yaptı acaba hastamıdır kotu bır durum söz konusumudur.tşk

14 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar