Bayrağımız Rengini ve Şeklini Nereden Nasıl Almıştır?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Türk bayrağı rengini ve şeklini nereden nasıl almıştır? Bayrağımız rengini ve şeklini nasıl almıştır, Türk bayrağının anlamı, Türk bayrağının şekli, Bayrağımızın rengini ve şeklini nasıl aldı, Bayrağımızın rengini ve şeklini nasıl aldığı ile ilgili görüşler, Türk Bayrağı rengini ve şeklini nereden almıştır, Bayrağımız rengini nerden almıştır,

Türk olmak bir gurur kaynağıdır. Dünya üzerindeki destanlarıyla ünlü en yüce devlet Türk milletidir. Geçmişe dönük yüzleşmesi gereken hiç bir vukuatı yoktur. Ve neye sahipse özel ve anlamlı bir hikayesi vardır. Türk bayrağı da bunlardan biridir. Rengi ve şekli itibarıyla Dünya üzerindeki en eşsiz bayraktır.

Özel bir hikayesi bulunan Türk bayrağı Rengini ve şeklini nasıl almıştır. Bayrağımız Rengini savaşlarda kaybettiğimiz bu ülke uğruna namuslarını ve şereflerini korumak uğruna canlarını teslim eden aziz şehitlerimizin kanından esinlenerek seçilmiştir. Aynı şekilde, bayrağımız üzerinde bulunan şekli almasının sebebi de Ay ve Yıldız’ın Şehitlerimizin kanının üzerine yansımasından dolayı almıştır.

Turk-Bayragi-AnlamiBayrak kutsaldır. Belden aşağı herhangi bir kıyafet şekline sokulamaz. Amerikan bayrağı gibi don yapılacak bir paçavra değildir. Ne Mutlu Türk’ü diyene! Demeyenin de canı cehenneme.

Sizler için derlediğimiz birbirinden güzel Türk bayraklarını Bilgisayarınızın masaüstüne yerleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bayrağımız Rengini ve Şeklini Nereden Nasıl Almıştır?” üzerine 21 düşünce

 1. gül

  teşekkür ederim sizin sayenizde ödevimi yaptım iyiki varsınız çok ve çok sağ olun emin olun ki bunu herkes beyenir.

  Yanıtla
  1. buse

   jacksen lade türkler çok iyi insanlar onlara bayılıyorum yazıyosun ama niye türkçe yazıyorsun sen türksün doğruyu söyle.

   Yanıtla
 2. Muhlise

  Türk olmaktan gurur duyuyorum. Birileri Türklük bayrak ve millet hakkında atıp tutsa da Ne mutlu Türküm diyene.

  Yanıtla
    1. Meyra

     Çok Güzel anlatmışsınız Bayrağımızın ne anlama geldiğini. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>