Ayhan Aydan Kimdir? Resimleri Hayatı Biyografi Yaşı Nereli? Vikipedi

Ayhan Aydan Kimdir?

Ayhan Aydan fotoğrafları, Ayhan Aydan Hayatı, Biyografi, Vikipedi, özgeçmişi Ayhan Aydan Nereli? gibi aramalarınızı yanıtmalaya çalışacağız. Ayhan Aydan 1924 yılında dünyaya gelmiştir. Doğum yeri İzmir Çeşme’dir. Ağitim hayatına İzmir’de başlamış 1943 – 1944 yılları arasında üniversite eğitimi için Ankara’ya gitmiş ve Ankara Devlet Konservatuvarı Opera bölümünden mezun olmuştur.çeşitli yerlerde ufak tefek sahneler almış olan Ayhan Aydan Alman tiyatro yönetmeni ve oyuncusu, opera yönetmeni, eğitmen Carl Ebert’in kendisini farketmesiyle Figaro’nun Düğünü isimli operada Susanna rolüyle profesyonelliğe adım atmıştır. Ozguncel.com 19 yaşındayken orkestra şefi Hasan Ferit Alnar’la evlenmiştir ve bir oğlu olmuştur. Yıllalar sonra ünlü tiyatrocu Carl Ebert, Glyndebourne Opera Festivali’nde Mozart’ın operalarını sahneye koyduğu bir dönemde Ayhan Aydan’ı İngiltere’ye davet etti fakat, Aydan çeşitli nedenlerden dolayı bu teklifi reddetti.

Adnan Menderes Ayhan Aydan Aşkı

1949 yılında bir toplantı esnasında, Evli üç cocuk babası olan Siyasetçi, toprak ağası olan Adnan Menderes ile tanıştı. Bu dönemde ise eşinden boşanmak üzereydi. Adnan Menderes’in Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olduğu dönemde aralarında yaşanan yasak ilişki ile gündeme geldi. 27 mayıs darbesi ile koltuğundan indirilen Menderes’in Yassıada mahkemeleri başladı. “Bebek Davası”‘nda Menderes ile yasak bir ilişki yaşamak ve bu ilişkisinden olan gayri meşru bebeği öldürmekle suçlandı. Yargılama sırasında “Ben bu adamı sevdim” diyerek Menderes’e olan aşkını itiraf etti ve bebeğini öldürdüğünü reddetti ve  doğum sırasında öldüğünü anlattı. Davaların sürdüğü dönemde ise devlet kasasına ait olan Örtülü ödenek davası süreci başladı ve Adnan Menderes‘in Ayhan Aydan’ın eski eşi Hasan Ferit Alnar belli aralıklarla ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Ayhan Aydan Ölümü

Ayhan Aydan doğduğu yer olan İzmir’in Çeşme ilçesine 19 Şubat 2009 yılında 85 yaşında kronik akciğer rahatsızlığına bağlı solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

Ayhan Aydan Resimleri Fotoğrafları Görselleri

Ayhan Aydan gencliği

Ayhan Aydan gencliği

Ayhan Aydan gencliği

Ayhan Aydan kimdir?

Ayhan Aydan gencliği

Ayhan Aydan dugunu gelinligi

Ayhan Aydan yassiada gayrimesru bebek davasi

Ayhan Aydan Adnan Menderes yasak iliski

Ayhan Aydan torunu

Ayhan Aydan yassia ada mahkemeleri

Ayhan Aydan vefat etti 2009

Ayhan Aydan Adnan Menderes Aski

Adnan menderes karısı ve yasak aski Ayhan Aydan

Ayhan Aydan resimleri

 

Ayhan Aydan Adnan Menderes Aşkı Mahkeme Videoları izle

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. eray dedi ki:

    Bence ayhan aydan ‘çok iyi bir kadın.

12 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Kısa Bilgiler
Biyografi
Teknoloji
Bağlantılar