Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

2012 Askerlik süreleri ne zaman düşecek?, Askerlik düşecek mi? 2013, Asker süreleri ne kadar kısalacak? Askerik kaç ay olacak? 2012 Askerlik süreleri belli oldumu? Profesyönel askerlik ne zaman çıkacak? Askerlik 4 aya düşüyor? Askerli 12 ay mı olacak? 3 Nisan 2012 tarihi M.G.K. toplantısı itibariyle 470 günlük  15 aylık askerlik süreleri er-erbaş olmak üzere eşit bir şekilde kısalacağı konusunda çeşitli açıklamakar yapılmış fakat herhangi bir açıklığa kavuşmuş değildi. 2010  toplantılarında da aynı şekilde askerlik süresinin kısalacağı belirtilen askerlik sürelerinin hala değişmesi söz konusu değil. Başbakanlık tarafından bu konuda çeşitli gelişmeler başkatıldığı belirtiliyor. Öte yandan genel asker alımınında kısalacağı ve ordunun ücretli ve profesyonel askeri idare durumuna geçilmesi konusunda da çeşitli açıklamalar yapılmıştı.

 

Geçtiğimiz günlerde de vatan toprakları için hain pkk terörüstlerine verdiğimiz şehitlerimiz de normal er erbaşlardı. İşte bu sebebten dolayı İç İşleri bakanlığının en son açıklaması terörün olduğu bölgelerde özel hareketçileri görevlendirmesi kararı olmuştu. Şehitlerimizden sonra tekrar ele alınan madde askerliğin kısaltılması ve profesyonel asker yetiştirme projesinin bir an önce netlik kazanması yönündeydi.

Belki sizleri sevindirecek bir durum Başbakanlık askerliğin 15 aydan 4 aya düşmesi taraftarı ve bu konuda ısrarcı fakat, bunun bu işlemin yapılması için Askeri idare alt yapısı hazır olmadığından dolayı Genel Kurmay Başkanlığı tarafından bu durumun uygun olmadığı açıklaması gelmekte.

Askerlik Kutsaldır, fakat ülke yönetimini elinde tutanlar evlatlarını çeşitli torpil ve sahte çürük raporlarıyla  evlatlarını sözlde “ölme ve telef olma” durumundan kurtardıklarını sanıyorlar. Yani evlatları için askere gitmekten kurtularak yaşadıkları sözde hayat daha hayırlı sanıyorlar. İşin özünde Allah’ın o sahtekarlar ve evlatlarına Şehitlik ve erkekliğin şanı olan askerlik vazifesini yapma şerefine uygun görmediğinden dolayıdır. Siz siz olun gidin paşa bpaşa askerli görevinizi yapın. Boş sebepler peşinde koşmayın. Askerlik sonrası için pilanlar kurun. Yıllar önce askerlik vazifesini yerine getirmiş biri olarak konuşuyorum 😉

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

[pro-player]http://www.youtube.com/watch?v=5i6vtjHLXi0[/pro-player]

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
Kategori: Genel

1 Yorum Yapılmış.

  1. ilker şit diyor ki:

    hiç boşuna hevese girmeyin bunu üzülerek söylüyorum ali kırca nın programında da başbakan söyledigi askerlik kısaltmaları üzerinde çalışıyoruz ve seçime kadar yok anneler gününde süpriz derken seçimler geldi aldılar zaten yine daha ne diye yapsınki ha yine seçim meydanda tabi böyle şeyler piyasaya çıkacak hatta araştırın bakın sözlşemeye kadro da verilecek çıktı ki onu yaparlar ak partinin cebinden çıkmıyor ya para zaten sözleşmeliye kadro olsa yine yeter yine iktidar ha unutmadan biraz önce ak parti iletişim merkezi ile görüştüm inanın naptıysam bilgi almak için belki 10 kişiye bağladılar kesin bilgi almak için hepsi yok diyor en sonunda konuştugum biraz açıklayıcı oldu teror bitmeden olmaz ki o durumda bile yılları alır vs. ahh ak parti ahh ama eyvallah bizde bu millet oldukça normaldir verelim yine %50 oyu akp az bile yapıo bize

12 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)