Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

2012 ÖMSS Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖMSS 2012 Kura ve Yerleştirme sonuçları açıklanma tarihi, 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS): Başvuruları ne zaman? Özürlü memur alım sonuçları açıklandı mı? Özürlü işçi alımları 2012, Engelli memur alım tarihleri gibi aramalarınıza yanıt vermek macıyla hazırladığımız yazımıza hoş geldiniz.

2012 ÖMSS‘ye katılan ve bende özürlü bir vatandaşım sınav sonuçlarının açıklanma tarihlerini öğrenmek istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Devlet sektöründen bedenen engelli olan bir çok vatandaşımıza gelecek sağlamak amacıyla sunulan iş imkanların dahilinde 2012 yılınca yapılam özürlü memur seçme sınavı sonuçları ve kıra sonuçları açıklanma tarihi belli oldu. Bir çok özürlü vatandaşımızın yararlanacağı hizmetler sayesinde hayatları için çok önemli bir iş imkanına sahip olabilecekler.

Türkiye Cumhuriyeti 03/10/2011 tarihli ve 28073 sayılı Resmî Gazete’since yayımlanan açıklama sonucunda yürürlüğe giren “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” uyarınca Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) Merkezimiz tarafından 29 Nisan 2012 tarihin Türkiye genelinde 81 il merkezinde yapılacak. Seçme Sınavı kuralarına ilköğretim/ilkokul/ortaokul mezunu olan veya Özürlü Memur Seçme Snavını yapıldığı sene itibarıyla mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuru yapabileceklerdir. Başvuru yapacak olan bu adaylar sınava girmeyecekler. ÖMSS sınavına girmeden  sadece kuraya katılmak için başvuru yapmaları yeterli olacaktır. Kuralara katılma hakkına sahip olan engelli vatandaşlarımız için belirlenen

OMSS Kuraları başvuru süresi 14 Mayıs 2012 – 25 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

2012 ÖMSS Kura ve Yerleştirme Sonuçları 9 Ağustos 2012 tarihinde saat 11.30’da Ankara ATO Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan tüm engelli vatandaşlarımızın iş imkanına kavuşması temennilerimizle.

Sponsorlu Bağlantılar
Kategori: E-Devlet, İş İlanları

14 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)